Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Людей ховали у простирадлах: мешканка звільненого селища на Харківщині поділилась спогадами

Українські військові нещодавно звільнили від окупантів селище Руська Лозова на Харківщині. Місцеві мешканці майже 2 місяці жили в окупації. За цей період люди бачили таке, від чого волосся дибки. Зокрема, мертві тіла ховали у простирадлах або виготовляли труни самі. 

Мешканці селища розповіли 24 каналу, як жили весь цей час.

Місцева жителька Маргарита Тейтельбаум виїхала з населеного пункту відразу, як тільки його звільнили. Раніше обстріли майже не припинялись. За її словами, із усіх хат вцілило десь третина. Йти жінці наразі немає куди.

За її словами, в селі Руська Лозова було кілька ротацій, були і мобілізовані з псевдореспублік, і кадирівці.

Маргарита розповідає, що перша ротація російських військових заселялася в будинки, з яких люди виїхали, наступні – виганяли людей та забирали молодих хлопців.

Мешканка каже, що загиблих ховали в саморобних трунах або просто замотували в простирадла.

"У кого була можливість збити якусь труну, то збивали труну. Не було можливості – завертали у простирадло чи плівку, відвозили на конях та ховали людей. Чоловік цей не брав жодної копійки",– розповідає Маргарита Тейтельбаум

Вона додає, що людей з села не випускали. Казали, що там поля заміновані. Був випадок, що на мінах підірвалися три людини, які намагалися пройти до лісу. Також окупанти просто відкривали вогонь по місцевих.

Магазини в селищі не працювали з 24 лютого. Світло зникло десь 28 лютого.

“Телефони намагалися зарядити, у когось була підстанція, у когось генератор якийсь. Місцеві жителі були дружніми, нас біда згуртувала. Ми знали, що Харків – це Україна, бо ніби далі, ніж Руська Лозова окупанти не пішли. У цьому ми були певні",– наголошує пані Маргарита.

 

 

Читати також