Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Майже 200 тисяч гривень сплатить водоканал у Дубровиці за користування свердловиною

Суд зобов'язав КП «Міськводоканал» Дубровицької міської ради сплатити шкоду, яка була завдана навколишньому природному середовищу.

Про це повідомляють у Державній екологічній інспекції Поліського округу.

Відомо, що минулого року інспектори провели плановий захід державного нагляду на даному підприємстві.

Під час перевірки виявлено, що водоканал протягом 2018 року здійснював забір підземних вод з однієї з артсвердловин, в обсязі що перевищує 300 кубометрів на добу, без спеціального дозволу на користування надрами, що є порушенням статей 16, 19, 21, 23 Кодексу України «Про надра».

Фахівцями Інспекції за виявлені порушення нараховані збитки в розмірі 185 тисяч гривень, та для добровільного відшкодування даної суми, підприємству було направлено претензію.

Але, в добровільному порядку, КП «Міськводоканал» збитки не відшкодовував, тому Державна екологічна інспекція Поліського округу була змушена звернутись до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою, щодо стягнення коштів в примусовому порядку.

Рішенням Господарського суду Рівненської області - позовну заяву Інспекції задоволено частково. Інспекція не погодившись з Рішенням суду першої інстанції звернулась з апеляційною скаргою до Північно-західного апеляційного господарського суду з проханням скасувати Рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги Інспекції задоволити повністю.

У квітні місяці поточного року Постановою Північно західного апеляційного господарського суду Апеляційну скаргу Інспекції задоволено в повному обсязі, а це значить що з Комунального підприємства «Міськводоканал» Дубровицької міської ради в примусовому порядку стягнуть шкоду, яка була завдана навколишньому природному середовищу.

Читати також