Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Медики чи псевдоексперти? Кому довіритися під час пандемії COVID-19

Віруси паніки та страху – набагато небезпечніші за COVID-19. Вони виникають через брак достовірної інформації у людей. Особливо спекулюють на цьому псевдоексперти. Вони поширюють неправдиву інформацію, цим самим нагнітають ситуацію довкола коронавірусу у суспільстві.

Про це повідомляють у Рівненській ОДА.

Щоб не стати жертвою фейку, важливо довіряти офіційним та перевіреним відомостям. Одним із джерел, де можна їх знайти – це веб-сайт Рівненської облдержадміністрації. Пропонуємо найактуальнішу інформацію про коронавірус у Рівненській області.

COVID-19 статистика – достовірна, відкрита та доступна для кожного жителя Рівненщини

Інформація про хворих на COVID-19 на Рівненщині – відкрита та доступна для кожного жителя Рівненщини. Щодня вона публікується на офіційному веб-сайті Рівненської облдержадміністрації та Фейсбук-сторінці установи.

Це офіційна та точна інформація!

Її подають обласний лабораторний центр та центр громадського здоров’я на Рівненщині. Ці установи мають усі можливості для проведення ПЛР та ІФА-тестування та остаточного встановлення діагнозу коронавірусу.

«Рівненщина протягом всього періоду пандемії стабільно входить у трійку лідерів в Україні за обсягами тестування в перерахунку на кількість населення. Наразі наявні лабораторні потужності вдвічі перевищують обсяги зразків, що доставляються до лабораторій. У результаті маємо високий рівень реєстрації хворих на коронавірусну хворобу. При цьому показники смертності від цієї недуги – найнижчі в країні», - підкреслює головний санітарний лікар області Роман Сафонов.

Загалом статистика дає повні відомості про ситуацію з COVID-19. Вона включає блоки: кількість захворілих у розрізі міст та районів, жителів Рівненщини, які видужали, померлих людей.

Статистика ґрунтується на офіційних відомостях лаборантів, лікарів та усіх спеціалістів, які причетні до встановлення діагнозу COVID-19, лікування, а також смерті.

«У лікарів немає жодноі? зацікавленості міняти одну причину смерті на іншу. Щоб коментувати правильність чи помилковість рішення лікаря, людина, як мінімум, повинна мати медичну освіту. Слід відмітити, що пацієнти з короновірусною інфекцією помирають саме від ускладнення через супутні хвороби», - наголосив головний санітарний лікар Роман Сафонов.

Лікарні лише наполовину заповнені хворими з COVID-19, тому місця для госпіталізації є

На Рівненщині відсутні лікарні, у яких немає місця для пацієнтів з COVID-19. Нагадаємо, на сьогодні допомогу надають 15 закладів. Пацієнтів лікують не лише в реанімаціях, а й в інфекційних та перепрофільованих відділеннях. На сьогодні у закладах розгорнули 1676 ліжко-місць.

Загалом в лікарнях перебуває 758 ковідхворих, тобто заклади заповнені лише наполовину.

Варто відмітити, що найвищу захворюваність фіксують в Рівному. Це зумовлене тим, що в обласному центрі концентрація проживання мешканців висока – тут проживає майже третина населення області.

У зв’язку з цим, найбільше зайнятих ліжок хворими на COVID-19 спостерігається у Рівненській міській лікарні № 2. Тому пацієнти госпіталізуються до іншого закладу – Рівненської міської лікарні.

Щоб зменшити навантаження на ці заклади, найближчим часом планується розгорнути ще 120 ліжок на базі Рівненської обласної клінічної лікарні.

В цілому показник заповненості пацієнтами лікарень недотягує до 50 %. Це свідчить про те, що у резерві наших медзакладів є половина місць, які можуть приймати хворих на COVID-19. Така позитивна тенденція взаємозалежна від організації маршруту пацієнта. Його направляють туди, де є місце. І лікують рівно стільки, скільки необхідно до повного видужання.

«У хворих на COVID-19 вражаються легені. Це дуже серйозно. Тому ми лікуємо пацієнтів та виписуємо лише тих, хто має нормальну температуру, сатурацію, тобто нормальний рівень насичення киснем артеріальної крові. Хворих людей ми не виписуємо», - наголошує головний лікар Рівненської міської лікарні Євген Кучерук.

Кисню вистачає усім пацієнтам з COVID-19

Рівненщина зустріла пандемію з 10 кисневими точками у лікарнях. Наразі їх 724. На сьогоднішній день вони подають кисень для 334 пацієнтів, хворих на COVID-19. Тобто більше половини ліжок із підведеним киснем залишаються вільними.

Можна впевнено сказати, що наразі лікарні Рівненщини мають достатньо ресурсу, щоб забезпечити кисневою терапією тих, хто її потребує.

Зокрема, головний лікар Сарненської ЦРЛ Василь Іванюк розповідає, що заклад має достатньо кисневих точок, щоб забезпечити терапією пацієнтів:

«У лікарні розгорнули 175 ліжок для хворих на COVID-19, з них 73 – підключені до кисню. На сьогодні ми маємо 24 киснезалежних пацієнтів. Тобто використовується лише третина точок».

Як повідомляють в управлінні охорони здоров’я Рівненської ОДА, пік захворюваності на COVID-19 прогнозується на січень-лютий. До цього часу у лікарнях мають підключити до кисню 80% ковід-ліжок. Тому за місяць кисневих точок буде утричі більше.

У листопаді цього року вже закуплено 100 кисневих концентратори для лікарень Рівненщини, завдяки яким додатково розгорнуто ще 140 кисневих ліжок.

Також на Рівненщину надійшли додаткові 14 мільйонів гривень на забезпечення лікарень киснем. Гроші спрямують на обладнання ще понад 1 200 кисневих точок у лікувальних закладах області, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам на коронавірус.

Головне завдання – це забезпечення 80 % ліжок киснем.

У Рівненській області вистачає медперсоналу для надання допомоги хворим на COVID-19

За словами керівника управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олега Вівсянника, на сьогодні 2800 медичних працівників Рівненщини залучені до надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Вони працюють в цілодобовому режимі.

Загалом пацієнтів госпіталізують до 15 лікувально-профілактичних закладів з ліжковим фондом у понад 1600 місць. Їх доставляють 1400 працівників екстреної медичної допомоги. Щодня в середньому 90 бригад надають медичну допомогу жителям області, приймаємо понад 700 викликів щоденно, здійснюється більше 500 виїздів.

Національною службою охорони здоров’я здійснюється постійне фінансування лікувально профілактичних закладів, що лікують коронавірус. У всіх цих установах є необхідні медичні препарати згідно національного переліку та згідно протоколів надання медичної допомоги. Ми постійно працюємо над тим, аби кожен пацієнт отримав якісну та кваліфіковану медичну допомогу.

Читати також