Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Мережа АЗС заправляє 14 автомобілів "швидких" у Рівному безкоштовно

Мережа автозаправних комплексів «БРСМ-Нафта» долучилась до переліку українських бізнесів, що сьогодні допомагають державній владі та суспільству протидіяти розповсюдженню COVID-19. 

Відтак, Рівне увійшло до переліку міст, де АЗС мережі заправляють автомобілі швидкої медичної допомоги пальним безкоштовно. Інформацію підтвердив в.о. начальника управління охорони здоров’я РОДА Олег Вівсянник.

«Мережа заправок «БРСМ» щотижня заправляє машини екстреної медичної допомоги у кількості 50 літрів на один тиждень (на один автомобіль, - авт.). Згідно тої інформації, що ми отримали від адміністрації мережі «БРСМ», зазначив Вівсянник. 

Загалом по 50 літрів в тиждень отримують 14 автомобілів швидкої допомоги. Нині "екстренка" здійснює близько 350 виїздів за добу. Планується, що така допомога триватиме до закінчення карантину.

Читати також

30.09.2022 Нашестя "бедриків": жителі Рівненщини повідомляють про велику кількість комах

Фахівці пояснюють, що це пов'язано зі згуртування сонечок до зимівлі, на яку ці комахи відправляються колоніями, адже разом тепліше. Зазвичай вони згуртовуються на старих деревах, пеньках, лежачому теплому камінні, просто не кожен з нас проводить час на природі, а на світлих стінах будинків бедриків краще видно. Сонечко — це дуже корисна комаха, їх личинки й дорослі особини харчуються м’якотілими комахами (попелицями, щитівками, білокрилками, кліщами) і є корисними винищувачами шкідників рослин.  Бедрики або "божі корівки" не становлять жодної загрози для здоров’я людини, однак, саме зараз, восени, коли вони готуються до зимової сплячки — запасаються поживними речовинами й виводять зайву рідину зі свого організму, можуть ставати агресивними та вкусити людину, на місці укусу може спостерігатись неприємне печіння, у людей з підвищеною сенсибілізацією можуть виникати місцеві алергічні реакції. З понад 5 тисяч видів бедриків у світі, з яких у нас зустрічаються майже 70, кусаються лише декілька різновидів, частіше за все така підступність характерна для представників видів Гармонія азійська чи 28-крапкового сонечка, які є завезеними та інвазивними для наших місцевих божих корівок. Решта видів можуть лише вщипнути в разі атаки чи захисту, хоча досить часто при небезпеці застосовують хитрий трюк — прикидаються мертвими, притиснувши лапки. Сонечко цінується у багатьох народів за свою корисність, вважається символом удачі, добра та добробуту, поява цих комах у багатьох культурах вважалась благословенням.