Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Мешканців Рівненщини пускатимуть у Білорусь по ягоди та гриби

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

Прикордонними відомствами України та Республіки Білорусь досягнуто домовленостей щодо пропуску у 2021 році мешканців прикордонних населених пунктів Сарненського району через українсько-білоруських державний кордон для збору дикоросів (ягід, грибів, горіхів, лікарських трав та ін.) на території Республіки Білорусь.

Місцеві жителі прикордонних населених пунктів Рівненської області мають можливість перетинати кордон та збирати чорницю, журавлину й гриби на території лісгоспу Республіки Білорусь.

Такий пропуск буде здійснюватися в пунктах спрощеного пропуску «Познань», «Березове», «Дроздинь» у межах ділянки відповідальності відділу прикордонної служби «Березове» щоденно в два періоди: з 1 липня по 10 серпня 2021 року (з 06.00 год. до 22.00 год.) та з 1 вересня по 15 листопада 2021 року (з 06.00 год. до 20.00 год.) з поверненням на територію України у день перетину державного кордону.

Державний збір за перебування і пересування в прикордонній смузі і прикордонній зоні із 2021 року не здійснюється.

Для отримання пропусків у прикордонну смугу до 15 червня 2021 року в управління Пінського прикордонного загону потрібно надати:

заяву на отримання пропуску у прикордонну смугу;

  • ксерокопії сторінок паспорта громадянина України (установчі дані та дані про приписку);
  • ксерокопію свідоцтва про народження (для осіб віком до 16 років).

Увага! Термін дії пропусків у прикордонну смугу, які були видані у червні 2019 року, продовжено до 15 листопада 2021 року включно. А пропуски, які були видані у червні 2020 року, дійсні на період тимчасового пропуску у 2021 році.

Тимчасовий пропуск буде здійснюватися за наявності дійсного паспорту громадянина України, довідки з сільського виконавчого органу, пропуску та іменної квитанції про оплату за ввідвідування Білоруського республіканського ландшафтногг заповідника «Ольманські болота».

Щоб не допустити розповсюдження COVID-19, перетин державного кордону у місцях спрощеного пропуску буде здійснюватися лише у медичних масках.

Читати також