Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Минулої ночі на Рівненщині помітили місячне гало (ВІДЕО+ФОТО)

Фотограф з Рокитного Олександр Богданець поділився у мережі відео та фото цікавого природного явища. Йдеться про місячне гало, яке утворюється від заломлення світла. Джерелом світла може бути як Сонце, так і Місяць. 

За інформацією Рівненського центру з гідрометеорології, гало утворюється найчастіше у перисто-шаруватих хмарах, які містять кристали гексагональної форми. Саме ці кристали і заломлюють світло.

Зазвичай, гало має білий колір. Рідше - набір різних кольорів (веселка).

"Нарешті я це відзняв! Зовсім нещодавно фотографував сонячне гало, точніше цілий комплекс, а сьогодні будь ласка - нічний варіант. П'ята ранку, якраз почав готуватися до ранкової фотосесії, адже знову вдарили морози, а тим часом на небі красувалося повне райдужне місячне гало. Раніше неодноразово доводилося спостерігати подібне явище, але по різним причинам все не вдавалося відзняти. Сьогодні щоправда дуже заважали пориви вітру, постійно здувало фотоапарат, але ми справилися. Непоганий початок дня, дуже непоганий!", - пише автор світлин.

Читати також

29.05.2022 Рівняни здобули медалі на Кубку світу з параканое серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату

Рівняни здобули медалі на Кубку світу з параканое серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Про це повідомили в ОДА. Змагання проходили з 26 травня по 28 травня в м. Познань у Польщі. Заслужені майстри спорту Наталія Лагутенко та Микола Синюк брали участь у змаганнях в складі збірної України. Так, Микола Синюк у фіналі на дистанції 200 метрів у класі KL2 посів І місце. Наталія Лагутенко виборола срібну нагороду на дистанції 200 метрів у класі VL3 та третє місце на дистанції 200 метрів у класі KL2. Тренер спортсменів - Леонід Камлочук.