Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Минув час "професійних безробітних": мешканців Рівненщини залучатимуть до суспільно-корисних робіт

Ілюстративне фото

На Рівненщині безробітних громадян будуть залучати до суспільно-корисних робіт. Відповідне розпорядження підписав голова Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Військовослужбовці та керівники територіальних громад зможуть визначати вид робіт, який є потрібним на підпорядкованих територіях.

За це зареєстровані в Обласному центрі зайнятості безробітні отримуватимуть кошти в сумі мінімальної заробітної плати – 6700 грн. Це більше ніж допомога по безробіттю.

Також покриватиметься єдиний соціальний внесок на державне страхування і оплачуватимуться перших 5 днів тимчасової непрацездатності в межах строкового трудового договору. Крім того, фінансуватиметься проїзд в межах регіону до місця виконання суспільно-корисних робіт та у зворотному напрямку.

Йдеться про виконання робіт, які мають оборонний характер. Наприклад, облаштування та укріплення блокпостів, заготівля дров для військових, вирубка дерев для формування окопів, виготовлення маскувальних сіток тощо. Також безробітні братимуть участь в укріпленні дамб, розчищенні автодоріг від завалів та снігу. Залучатимуться до розвантаження гуманітарної допомоги, облаштування укриттів, сільськогосподарських робіт та інших потреб. Крім того, за необхідності, будуть залучати їх для розбору завалів і робіт по відновленню житлових будинків та інших приміщень, пошкоджених у результаті російської агресії.

Сьогодні на Рівненщині зареєстровано 7,5 тисяч безробітних. Серед них є і волонтери, які виконують подібні суспільно-корисні роботи безкоштовно. І внутрішньо переміщені особи, які шукають можливість заробітку. І жителі області, у громадах яких скрутно із працевлаштуванням. Для всіх їх держава за зроблену роботу тепер дає фінансову підтримку.

"Минув час «професійних безробітних». Які місяцями стоять на обліку в службах зайнятості без працевлаштування, живучі за нетрудові доходи у вигляді допомоги. Сьогодні або воюєш, або працюєш. Кожен має робити для перемоги максимум, там, де він є. І державні виплати за виконання суспільно-корисних робіт – це можливість долучитися до перемоги, на трудовому фронті", - коментує Віталій Коваль.

Читати також