Міськрада на Рівненщині звернулась до жителів через пожежу, що знищила 5 гектарів лісу

У Сарненській міськраді звернулися до мешканців громади через пожежу, що сталася в понеділок, 4 травня, в Карпилівці.

Там, нагадаємо, полум`я знищило близько 5 гектарів лісу.

"Поки ми чекаємо на дощ, ліс задихається від спеки. Сьогодні кожен крок у лісосмузі може стати фатальним. Днями страшна пожежа в районі села Карпилівка наочно показала, на що здатна стихія: вогонь миттєво знищив близько 5 гектарів лісу, залишивши по собі лише обвуглені стовбури та мертву землю.

Ми маємо усвідомити: у таку екстремальну посуху ліс спалахує як порох. Головним ворогом природи залишається людина. Безвідповідальне спалювання сухої трави на городах, вздовж доріг чи на пустищах — це прямий шлях до катастрофи. Сильний вітер підхоплює найменшу іскру і несе її вглиб лісових насаджень, де зупинити стіну вогню стає майже неможливо", - зазначили там.

Лісівники та влада громади вкотре звертаються до людей, аби вони зупинили самовільні підпали, адже це не «прибирання території», а вбивство всього живого. У полум'ї заживо згорають тварини та птахи, руйнується родючий ґрунт. Люди змушені дихати токсичним димом.

"Кожен такий підпал — це реальна загроза не лише деревам, а й вашим домівкам і життю ваших близьких.

Зростання кількості відвідувачів у лісах на вихідних лише додає тривоги. Будь ласка, відмовтеся від багать та будь-якого використання відкритого вогню. Не дозвольте безглуздій випадковості перетворити наш край на попелище. Пам’ятайте, що масштабне лихо починається з одного кинутого недопалка або «мирної» купки сухої трави", - додали в міськраді.

Читайте також