Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Місто Южноукраїнськ хоче перейменуватися на Південноукраїнськ

На Миколаївщині перейменують 14 назв вулиць населених пунктів Южноукраїнської міської територіальної громади та місто Южноукраїнськ.

Про це йдеться на сайті міської ради.

«За результатами обговорення комісії з найменування та перейменування назв вулиць, провулків, проспектів тощо на території Южноукраїнської міської територіальної громад одноголосно вирішено необхідність перейменування міста Южноукраїнська. Адже відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» назва міста не відповідає нормам правопису та стандартам державної мови», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що відповідно до листа Інституту української мови Національної академії наук України, нормативна форма власної назви міста Южноукраїнськ є Південноукраїнськ.

Крім того, комісія вирішила перейменувати 14 вулиць громади, а також визначили 7 вулиць, які потребують більш детального вивчення щодо їх перейменування.

Зокрема, в підлягають перейменуванню вулиці Дружби Народів, Маяковського, Пугачова, Маяковського, Лермонтова, Поспєлова та низка інших.

Зазначається, що після перейменування вулиць та зміни назви міста Южноукраїнська мешканці територіальної громади не матимуть жодних фінансових витрат, адже замінювати документи на майно чи землю, а також оновлювати прописку не потрібно.

Читати також

28.06.2022 Розробляв концепцію «нової вільної Миколаївської області»: у держзраді підозрюють завкафедри одного з вишів

За даними слідства, у квітні 2022 року проросійськи налаштований громадянин вступив у змову із представником спецслужб РФ з метою надання допомоги в проведенні підривної діяльності проти нашої держави. Підозрюваний за завданням куратора розробляв концепцію перетворення «нової вільної Миколаївської області», складав перелік необхідних управлінських посад та проводив роботу з пошуку «надійних» кандидатів на їх зайняття. Одним із його завдань було підготувати за своїм особистим підписом як корінного мешканця м. Миколаєва звернення до влади Росії про нібито готовність частини миколаївців до від’єднання області від України та приєднання до РФ. Крім того, підозрюваний надавав інформацію щодо розташування підрозділів Збройних Сил України та державних установ на території м. Миколаєва. За виконану роботу він мав отримати грошову винагороду. Під час обшуку за місцем його мешкання вилучено комп’ютерну техніку, листування з представником держави-агресора, радянську та російську символіку, особисті нотатки щодо створення та діяльності так званої «Миколаївської народної республіки». Доктору наук державного управління, кандидату політичних наук повідомили про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.