Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Мова йде про щонайменше мільйонів 80, - Третяк про компенсацію різниці в тарифах

Сьогодні у Рівненській ОДА на розширеній нараді за участю обласної та міської влади, куди запросили нардепів та голів ОСББ, вирішували питання компенсації у різниці в тарифах. 

Нагадаємо, напередодні міський голова Рівного Олександр Третяк заявив, що на наступній сесії Рівнеради розглянуть питання про скасування затвердженого тарифу на тепло у 2725 грн./Гкал. Однак, для цього слід знайти кошти для компенсації теплопостачальному підприємству. За підрахунками міськради, аби тариф залишився на тому самому рівні, слід знайти ще додатково близько 300 мільйонів гривень. Місто, за словами місько очільника, таких коштів виділити не може. 

- На найближчій сесії Рівнеради ми виносимо рішення про те, що ми розуміємо складність всієї ситуації, яка склалась в місті. Ми змушені шукати кошти в міському бюджеті для того, щоб додатково компенсувати ці кошти. І думаю, що на найближчій сесії це рішення депутати підтримають. Наступне рішення - виконком засідає, і ми обговорюємо ту можливість компенсації, яка на сьогодні обговорюється,  - каже міський голова Рівного Олександр Третяк. - Це буде осяжна сума коштів, яку ми компенсуємо. Мова йде щонайменше про мільйонів 80. На жаль, джерел у нас небагато. Це скорочення муніципальних програм. Це скорочення, можливо, коштів, як будуть на охорону здоров'я. Адже Уряд не передбачив цього. Уряд не подбав про те, щоб весною закупити дешевий газ і дати нам.

Тим часом в обласній адміністрації наполягають, що для компенсації різниці в тарифах потрібні менші кошти, крім того держава вже передбачила компенсаторні механізми - зокрема це збільшення на 4 % надходжень до місцевих бюджетів ПДФО. 

Наша головна задача - повернутись до тарифу минулого року. Це те, що зробило 21 місто України. Є для цього всі підстави. Це дуже просто зробити. Ми не вводимо в дію рішення виконкому, тобто відтерміновуємо новий тариф. Для цього з бюджету виділені компенсаторні механізми у вигляді дисконту на ціну газу. Міська влада зараз змушена знайти свій ресурс, а він є. Це також 4 % від ПДФО, який надійде у 2022-му році. Орієнтовно це 90 мільйонів гривень. Частково можна урізати бюджет розвитку. Тобто капітальні проекти, які веде місто, можна співфінансувати з державним бюджетом, - заявив голова ОДА Віталій Коваль. 

 

Читати також