Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На гарний врожай: як правильно і коли сіяти розсаду помідорів

Ілюстративне фото

Насіння томатів рекомендується сіяти приблизно за 55 — 65 діб до того, як буде проведена висадка розсади. Сходи з'являються досить швидко через 5 — 10 днів. Термін, протягом якого розсада витримується на підвіконні, становить від 45 до 60 днів (від сходу), інформує Ukr.Media.

Вирощування розсади помідорів на підвіконні, передбачає створення сіянцям наступних умов:

  • Велика кількість світла — добре, коли вікна виходять на південь, і не затінюються деревами (інакше, при недостатньому природному освітленні знадобиться освітлення лампами).
  • Висока вологість — потрібно обприскувати розсаду помідор один-два рази на день або використовувати зволожувач повітря.
  • Тепло — вдень оптимальна температура для розсади знаходиться в межах від 18 до 25°C, у нічний — від 12 до 15°C.

Рекомендуються наступні ґрунтосуміші:

1 частина городньої землі (дернової) + 1 частина перегною + 1 частина пресованого або чорного торфу + деревна зола (на 1 відро грунту суміші додайте 0,5 л золи) + 2 сірникові коробки суперфосфату на 1 відро грунту + вода (зволоження суміші);

Розсада томатів добре почувається й у ґрунтових сумішах, куплених у магазині. Готовий ґрунт від надійних виробників включає всі необхідні поживні речовини та добавки, тому додавати до нього нічого не потрібно.

Фасоване насіння у фірмовому впакуванні від відомих виробників додатково обробляти не потрібно. Їх уже обробили знезаражуючими складами на підприємстві. Якщо ви користуєтеся насінням томатів, зібраними власноруч або купили посадковий матеріал на ринку на вагу, то він може бути заражений збудниками вірусних, бактеріальних або грибкових захворювань.

Серед найпопулярніших способів дезінфекції ґрунту для розсади можна виділити такі:

- прожарювання протягом 10 — 15 хв у духовці (температура 180 — 200 ° C);

- приміщення на 1 — 2 хвилини у мікрохвильовій печі при потужності 850;

- знезараження за допомогою окропу (у горщик з дренажними отворами поміщається ґрунт і проливається порціями окропу);

- знезараження за допомогою марганцівки (грунт проливається розчином марганцівки).

Простий варіант посіву: насіння покладіть на ґрунт, і засипте шаром ґрунту заввишки в сантиметр.

Зверху рекомендується укласти плівку або скло, це забезпечить постійний мікроклімат з вологістю від 80 до 90 відсотків для сіянців. Щоб насіння почало проростати, навколишня температура повинна знаходитися в діапазоні від 25 до 30°C. Тому встановіть розсадні ящики ближче до радіаторів опалення або іншого джерела тепла.

Сходи томатів повинні з'явитися через 3 — 4 дні, якщо температура надґрунтового повітря становить 25 — 28 ° C, через днів 5 при температурі 20 — 25 ° C, і через 12 — 15 днів і більше, якщо температура буде в районі 10 — 12 ° C.

Справжнє листя розсада томатів дає на 7 — 10 день. У цей період, якщо посіви вийшли надмірно густими, можна виконати пікірування розсади у стаканчики. Вважається, що томати легко переносять пересадку, але все одно робити цю операцію потрібно акуратно — пересаджувати паростки разом із грудкою землі на корені.

У віці півтора місяця в домашніх умовах на розсаді помідорів з'являються перші квіткові кисті. Зафіксуйте цей факт, тому що через півтора-два тижні розсаду потрібно буде висадити на грядки. Відкладати пересадку не можна — це зменшить урожайність.

Якщо ви збираєтеся тримати розсаду на підвіконні понад 45 днів, то на одну рослину має бути не менше 1 літра землі.

Висадку найкраще проводити в прохолодну, безвітряну та похмуру погоду. Відстань 30-40 см між кущами. Під час посадки, заглиблюйте центральне стебло на кілька сантиметрів. Через два-три дні на заглибленому стеблі почнеться утворення додаткових корінців, у результаті коренева система стане міцнішою. Полийте розсаду томатів після посадки теплою водою.

Читати також