Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Поліссі відтворили дохристиянський весняно-літній обряд (ВІДЕО)

Сьогодні у Сарненському історико-етнографічному музеї відтворили дохристиянський весняно-літній обряд - "Водіння Куста". 

Про це повідомляють у Рівненській ОВА. 

Як зазначається, участь в дійстві взяв народний аматорський дитячий фольклорний колектив «Мазурки» села Корост Сарненської громади

Сам обряд упродовж дуже тривалого часу переходить із покоління в покоління. А з 2018 року внесений до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. 

До речі, на Поліссі вважають, що водіння Куста здатне захистити від зла, від біди та від війни.

Читати також

23.09.2023 Презенти від військових та майстер-класи: у Костополі відбувся благодійний мистецький вікенд

22 вересня до Дня миру і Дня позашкілля працівники та вихованці закладу організували благодійний мистецький вікенд "Діти прагнуть миру". Метою якого було зібрати кошти для купівлі квадрокоптера DJI Mavic 3 для групи Окремого центру спеціальних операцій "Захід" в якій несе службу працівник закладу Дмитро Козоровський. Гості заходу мали можливість долучитися до різноманітних майстер-класів: бісероплетіння, виготовлення фігурок із сіна, паперопластики, розпису гіпсових фігурок, оздоблення імбирних пряників, виготовлення еко-сумок. Кожен міг придбати домашню випічку, напої, сувеніри ручної роботи і презенти від військових. Спільними зусиллями було зібрано близько 25 тисяч гривень.