Рівне Медіа

На Рівненині можна побачити парк, який створив ірландський живописець

фото - Фейсбук

Село Зірне розташоване на південний захід від Березного. Пише Березнівщина туристична

Воно було засноване наприкінці ХІХ ст. паном Малинським на честь загиблого сина Зурна. У ті ж роки на болотистій ділянці заклали парк.

Меліоративними роботами керували вчені із Західної експедиції по осушенню боліт, а питаннями наповнення і прикраси парку займався ірландський живописець Міклер. Зараз цей затишний парк, що розкинувся на площі 18,2 га, є пам?яткою садово-паркового мистецтва.

Парк нараховує біля 80 видів чагарниково-деревних порід, серед яких сосни Веймутова, чорна, смолиста та жовта, ялини сибірська та шорсткувата, модрини європейська та польська, клени сріблястий та гостролистий, різнолиста форма дуба звичайного. На його території також збереглося кілька мурованих будівель кінця ХІХ - початку ХХ ст., виконаних у західноєвропейському стилі (шале) з домішком модерну.

Усі вони, крім двоповерхового будинку, розміщеного біля входу в парк (видно, сторожа чи керуючого), відведені під туберкульозний диспансер.

На одній з окраїн парку стоїть незвичайна цегляна водонапірна башта (висота близько 25 м), яка є пам’яткою архітектури місцевого значення. Був тут і палац з коркового дерева. Його Малинський звів на честь нареченої, француженки Клео де Мерод, з якою, утім, так і не одружився. Палац же в 1945 році згорів.

Читати також