Рівне Медіа

На Рівненщині батькам розповіли про небезпеку відмови від щеплень

Перший випадок кору зареєстрований у Зарічненської НВК "ЗОШ І ст. -гімназія", пише Рівненський обласний лабораторний центр

Захворів першокласник, який не мав ревакцинації проти кору. Дитина не отримала щеплення через відмову батьків. При проведенні епідрозслідування спеціалістами Зарічненського відділення ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» було встановлено, що із 577 учнів, які навчаються в навчальному закладі 280 (48,5%) не мали щеплення проти кору. Переважно були не щеплені учні початкових класів, а це 130 дітей. Причина відсутності щеплення - це відмова батьків.

У зв’язку з цим, 13.12.2018 р. в НВК було організовано зустріч з батьками-відмовниками від щеплень та персоналом школи. Епідеміолог Зарічненського відділення ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» Василь Хвалько розповів про стан захворюваності кором в районі, в області та в Україні, акцентував увагу на важливості вакцинації дітей. Лікарями КНП "Зарічненський ЦПМСД" було проінформовано присутніх щодо клініки та можливих ускладнень кору. Під час зустрічі від батьків була велика кількість запитань про кір, в тому числі і вакцинацію. На всі питання були надані відповіді. І як результат, станом на 17.12.2018 р., щепились проти кору 130 учнів, які раніше відмовлялись від щеплень.

Читати також