На Рівненщині безробітні створюють своє перше модельне агентство

У Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості бібліотекар Антоніна Лисенко ініціює різноманітні виставки професійної літератури та робіт слухачів різних професій. Найчастішими учасниками виставок є майбутні кравці та закрійники.

«Кожна людина прагне краси і гармонії. Гарно та із смаком одягнутися для ділової зустрічі, вечірки, прогулянки можна по-різному: придбати готовий одяг у магазині або ж скористатися послугами майстрів. Саме  індивідуальне пошиття - єдиний спосіб приховати вади фігури і підкреслити її переваги. А головне - зробити ваш одяг унікальним», - із такими словами бібліотекар звертається до слухачів. І ті з вдячністю і готовністю відгукуються на її ініціативи.

Важливо підібрати фасон одягу за типом фігури, зростом, віком, стилем життя.

У навчальному закладі служби зайнятості велику увагу під час професійного навчання безробітних приділяють мистецтву крою і моделювання.  Тут готують кваліфікованих, а отже високопрофесійних швачок, кравців, закрійників, вишивальників. 

У програмі навчання - дисципліна  «Спеціальне малювання». Вміння малювати ескізи одягу  є важливим у роботи з клієнтами. Моделювання одягу - це важлива частина його дизайну. Отож, на заняттях вивчають  художнє моделювання, знайомляться із сучасним дизайном одягу. 

Викладач дисципліни Тетяна Кость допомагає слухачам краще орієнтуватися в питаннях моди та стилю,  розуміти і долати труднощі, які виникають під час роботи, вдало застосовувати сучасні тенденції швейної галузі. «Робота над новими моделями одягу сприяє розвитку  у слухачів творчого та образного мислення, художньої уяви», - зауважує педагог..  

Результатами практичної роботи слухачів на уроках спецмалювання є створення власних моделей  одягу. У цих роботах слухачі проявляють власне бачення дизайну, вміло поєднуючи кольори. Майбутні майстри створюють цікаві ансамблі: вдало підібирають  аксесуари - капелюшки, шарфи, рукавички, сумки, взуття, хустки.

І ось колекція одягу готова. Тут - святковий і діловий одяг, вбрання для відпочинку та повсякденного життя.

«Важливо, - наголошує бібліотекар Антоніна Лисенко, - що під час роботи над колекцією слухачі використовували періодичні видання, тематичні довідники, які комплектує інформаційно-бібліотечний ресурс, а також матеріали електронної  бібліотеки. Ми раді допомагати кожному, адже той добивається успіху, хто націлений на серйозну роботу та прагне розвитку». 

Зазначимо, вироби  слухачів були виставлені в читальному залі  бібліотеки РЦПТО ДСЗ. А з метою демонстрації можливостей  та результатів навчання кравців та закрійників, виставково-презентаційний стенд переміщено у відділ виробничої літератури Рівненської обласної універсальної  наукової бібліотеки. Навчальний заклад тісно співпрацює з рівненською бібліотекою, періодично використовуючи її читальні зали для презентації своїх освітніх послуг.

 

Читайте також