Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині біля історичного замку незаконно забудовують територію

Фото - Суспільне

У Рівненській облдержадміністрації відбулася нарада під керівництвом заступника голови ОДА Сергія Гемберга щодо незаконної забудови території навколо історичної частини міста - Дубенського замку. 

У ній взяли участь Дубенський міський голова Василь Антонюк, начальник управління культури і туризму ОДА Любов Романюк, директор Державного історико-культурного заповідника м. Дубно Леонід Кічатий.

Нагадаємо, за кілька метрів від муру Дубенського замку незаконно побудували споруди невідомого призначення. 

«Дубно – це культурний історичний духовний центр. Окрім Рівного та Острога воно входить до трикутника стратегії розвитку історико-культурної спадщини області. Окрім того, на наступний рік Президентом ініційована програма «Велика реставрація», де пріоритетним ми включили реставрацію Дубенського замку. Окрім того, замок – це ще й обличчя самого міста Тому, ми маємо шукати шляхи вирішення таких проблем», - зазначив Сергій Гемберг.

Як повідомила Любов Романюк, після скарг щодо незаконного будівництва біля замку, представники управління провели виїзну нараду у Дубно. Де оглянули ці об’єкти та дійсно встановили факт незаконної забудови поблизу замку. 

Фото - Суспільне

Щоби у майбутньому уникнути подібних проблем, одним із рішень результатів наради стало створення відділу історико-культурної спадщини при Дубенській міській раді. Зокрема, така структура допоможе ефективно вести подальший контроль щодо незаконних забудов на території історичного міста та інших питань збереження його історико-культурної спадщини. Окрім того, по кожному будівництву та забудовнику буде проведена детальна перевірка, як правоохороними органами, так і профільним фахівцями Рівненської ОДА.

Фото - Суспільне

Нагадаємо, що під час робочої поїздки Рівненщиною міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що Міністерство розробило Проєкт закону щодо заборони хаотичної забудови. Передбачається, що він захищатиме культурну історичну спадщину. Наразі документ знаходиться на погодженні в Уряді.

Читати також