Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині двічі за три тижні обікрали церкву ПЦУ

У селі Красне на Рівненщині двічі за три тижні обікрали церкву ПЦУ. 

Про це повідомляє Суспільне. 

Зазначається, що крадіжки стались 13 серпня та 2 вересня 2023 року. У травні 2022-го громада вирішила змінити конфесійну підлеглість та перейшла до ПЦУ. 

Як зазначив настоятель храму Михайло Жук, серед зниклого - Почаївська ікона Божої Матері.

"Ікона висіла в нас над царськими воротами, її було викрадено уже під час другого пограбування храму. Ми придбали Дарохранительницю, вона менша майже удвічі, аніж та, яка була", - каже священник. 

Те, що ікона зникла, помітила парафіянка Євгенія Мосіюк, коли разом із сусідкою прийшли прибирати храм.

"Відкрила храм, заходжу — і бачу, що ікони немає спускної. Питаю в сусідки, що робити, а вона каже до батюшки дзвонити. Ми й подзвонили", — розповіла парафіянка.

Михайло Жук після цього повідомлення прийшов до храму, прибули й правоохоронці.

"Зайшли в храм, лежали рушники на підлозі, які були на іконі, також стрічки. Я оглянув вівтар і також виявив, що зникло Євангеліє із престолу", — додав священник.

Зі слів настоятеля храму, загальна вартість вкрадених речей — майже 40 тисяч гривень. У причетності до злочину Михайло Жук підозрює місцевого жителя:

"Він приходив, просив, щоб ми йому Дарохранительницю, яка зникла, повернули, тому що це він зробив подарунок для храму. Громада зійшлася на тому, що він же ж подарував її не священнику, а на храм. Громада прийняла рішення не повертати. Ну, він сказав, що рано чи пізно вона буде в нього", - говорить він. 

Житель Красного Руслан Шлапа свою причетність до пограбування храму заперечує:

"Я не крав нічого. Чого люди говорять таке? Так в людей така робота — говорити".

Чи причетний Руслан Шлапа до крадіжок з храму, перевіряли правоохоронці.

"Їздив на поліграф, обшуки проводили в господарстві, викликали з Рівного, привозили ту розшукову собаку, яка по слідах приводила до нас на подвір'я. Я їм пояснював: якби в мене був п'ятиметровий паркан, огороджений навколо господарства, то сюди нічого не прийшло би. А якщо я сплю вночі, то сюдою хто хочеш може ходити", - говорить чоловік. 

Правоохоронці за обома інцидентами відкрили кримінальні провадження, повідомила пресофіцерка Нацполіції в області Юлія Дуднік:

"До огляду місця події залучили кінологів зі службовими собаками, які привели до одного з господарств. Власник надав дозвіл на огляд, викрадених речей там не знайшли. Поліцейські продовжують проводити розшукові заходи, а також місцеперебування викраденого майна. Тривають слідчі дії", - зазначає вона. 

Читати також