Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині лісівники приготували до свят майже сто тисяч новорічних дерев

Понад 93 тисячі новорічних дерев готові цьогоріч реалізувати до свят лісівники Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства. Їх заготовляють на спеціальних плантаціях.

На сьогодні в лісогосподарських підприємствах обласного управління налічується 125,8 га плантацій, на яких росте 562,4 тисяч новорічних ялинок різного віку. У цьому році в області посаджено 16 га нових плантацій новорічних ялинок.

Традиційно, вартість святкових дерев залежатиме від їх висоти. Для прикладу, у минулому році середня відпускна ціна одного дерева у лісгоспах області склала 76 грн.

Споживачам пропонується придбати до свята сосни звичайні, ялини, ялиці, а також інші хвойні дерева, якими можна прикрасити оселі до свята.

Як і в попередні роки, охочі зможуть придбати новорічні дерева в горщиках.

Новорічні ялинки, заготовлені у держлісгоспах, будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами:

  • самоклейними етикетками
  • пластмасовими бирками-стяжками

Вони розриваються при спробі їх зняття, тому унеможливлюється повторне використання. Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який вноситься у Систему електронного обліку деревини.

У зимовий час усі хвойні насадження особливо ретельно охороняються спеціальними рейдовими групами, які працюють в усіх лісогосподарських підприємствах області.

Покарання за незаконну вирубку новорічних дерев складаються із суми заподіяної шкоди лісу та штрафу. Розмір шкоди залежить від місця скоєння незаконної рубки новорічного дерева та його діаметру у корі біля шийки кореня, і становить від 545 до 2465 грн.

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-1020 грн), а посадові особи від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн).

Читати також

23.09.2023 У Костополі сталась пожежа у багатоквартирному будинку

22 вересня в місті Костопіль по вулиці Рівненська горіла квартира. Прибувши за вказаною адресою рятувальники встановили, що осередок пожежі знаходиться на третьому поверсі дев'ятиповерхового житлового будинку. Вогнем знищено металопластикові двері, вікно, облицювання стін, пошкоджено речі домашнього вжитку на балконі. Жертв та постраждалих немає. Причина пожежі та розмір збитків встановлюються. До ліквідації було залучено 1 автоцистерну, 1 автодрабину та 6 рятувальників.