Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині мобільна гінекологічна бригада обстежила майже тисячу жінок

На Рівненщині мобільна гінекологічна бригада проконсультувала вже майже тисячу жінок.

Про це інформують у Рівненській ОВА.

Такі прийоми проводить обласний перинатальний центр в межах програми репродуктивного здоров’я населення. Мобільні медики виїжджають в фельдшерсько-акушерські пункти та амбулаторії первинної ланки медичної допомоги. Також проводять обстеження жінок в спеціалізованому автомобілі швидкої допомоги.

За інформацією директорки центру Вікторії Єнікеєвої, вже оглянуто майже тисячу жінок, при цьому здійснено лише 38 виїздів. Графіки охоплюють всю Рівненську область. Мобільна бригада складається з лікарів: акушер-гінеколога, терапевта, мамолога, уролога, ультразвукової діагностики.

Медики проводять скринінг населення на різні захворювання, а також виявляють різні патології.

Нагадаємо, що в грудні минулого року перинатальний центр отримав автомобіль швидкої допомоги від благодійного фонду інституту розвитку сім’ї та дитини (UNFPA-фонд народонаселення від ООН) за сприяння першої леді України Олени Зеленської. Він оснащений сучасною медичною технікою: УЗД-апаратом, фетальним монітором, апаратом штучної вентиляції легень, тонометером, глюкометром, кардіографом, дефибрилятором, пульсоксиметером та генератором на випадок відсутності електроенергії.

Читати також

20.03.2023 У Рівненському районі горіли чагарники та рослинність

Відомо,, що перший випадок стався поблизу с. Мнишин Рівненського району Гощанської ТГ. Там, відбулось загоряння сухої трави та чагарників на відкритій території площею 0,3 га.  Другий - поблизу с. Мала Любаша Малолюбашанської ТГ, де також горіла рослинність однак на території площею 0,2 га.  Враховуючи, що Україна наразі переживає нелегкі часи, наполегливо закликаємо всіх - не випалюйте суху рослинність, не додавайте клопоту надзвичайникам. Всі бійці ДСНС переведені на посилений варіант несення служби. Крім того, нагадуємо, що для «любителів» самовільного випалювання сухої рослинності передбачено, як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. Згідно зі статтею 77-1 КУпАП за самовільний підпал трави передбачений штраф:  для громадян від 3 тисяч 60 грн до 6 тисяч 120 грн; для посадових осіб – від 15 тисяч 300 грн до 21 тисячі 420 грн. У межах об’єктів заповідного фонду: для громадян – від 6 тисяч 120 грн до 12 тисяч 240 грн; для посадових осіб від 21 тисяча 420 грн до 30 тисяч 600 грн. За порушення правил пожежної безпеки у лісах відповідно до статті 77 КУпАП: громадяни мають сплатити від 1 тисячі 530 грн до 4 тисяч 590 грн; посадові особи - від 4 тисяч 590 грн до 15 тисяч 300 грн. Якщо ці дії призвели до знищення або пошкодження лісу штраф: для громадян від 4 тисяч 590 грн до 15 тисяч 300 грн; для посадових осіб від 10 тисяч 710 до 30 тисяч 600 грн. Окрім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення, або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності, або її залишків вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом. Винні особи караються штрафом від 91 800 грн до 153 000 грн, або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин, або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.