Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині поки не будуть перейменовувати УПЦ (МП) на РПЦ

https://rv.suspilne.media

Наскільки довго і чи безповоротно – сказати поки не може ніхто, так само як і те, як довго можна чекати остаточного судового рішення, адже законом жодних термінів не передбачено. 

На офіційному сайті Окружного адмінсуду Києва сьогодні з’явилась така інформація: 

«Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув заяву про забезпечення позову у справі про скасування наказу Міністерства культури України, відповідно до якого Київська Митрополія Української Православної Церкви та низка релігійних організацій повинні внести зміни до своєї офіційної назви та подати відповідні зміни до свого статуту на реєстрацію до 26 квітня 2019 року.

Судом було задоволено заяву Київської Митрополії УПЦ про забезпечення позову з огляду на те, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача. Крім того, на думку суду, реалізація на даний час (до вирішення справи по суті) оспорюваного акту та вчинення на його виконання дій може призвести до невиправданого втручання держави у сферу діяльності релігійної організації як юридичної особи.

При цьому, суд наголошує, що вжиття заходів забезпечення позову не зумовлює фактичного вирішення спору, оскільки вони спрямовані виключно на збереження існуючого становища до завершення розгляду справи по суті. Слід зазначити, що судом до участі у справі в якості третіх осіб було залучено 265 релігійних організацій», – йдеться в повідомленні.

Що юридично означає «забезпечення позову», ми попросили прокоментувати рівненського адвоката Олександра Бражнікова. 

- Це означає, що поки суд остаточно не вирішить це питання по суті спору, то до того, хто подав цей позов, не буде поширюватись цього обов’язку (в даному випадку мова про внесення змін щодо назви до статуту до 26 квітня, – ред.). Обмежень по терміну розгляду справ у судах немає, є рекомендації, але їх недотримання не тягне за собою ніяких наслідків,– пояснив адвокат.

Як повідомляло Суспільне раніше, відповідно до нової редакції закону «Про свободу совісті та релігійні організації» на Рівненщині змінити назву мали би 568 громад та 14 монастирівМіністерство культури оприлюднило перелік релігійних організацій, які діють на території Рівненської області і входять до складу Української православної церкви (МП). Його сформували за результатами релігієзнавчої експертизи. Відтак релігійні організації, які потрапили до списку, мали би внести у свій статут зміни та вказати, якому релігійному центру вони підпорядковуються. Окрім релігійних громад та монастирів, таку ж перереєстрацію мали би пройти наявні у області єпархії УПЦ (МП): Рівнененська і Сарненська, два духовні училища при монастирях у Корці та Городку та чотири братства Рівненської єпархії.

Вікарій Рівненської єпархії УПЦ (МП) єпископ Пимен раніше у коментарі зазначив, що це рішення оскаржуватиметься в суді, бо, на їхню думку, воно – неконституційне.

Читати також