Рівне Медіа

На Рівненщині реконструюють історичне пожежне депо (ФОТО)

На Рівненщині реконструюють історичну споруду пожежного депо, що було побудоване чеськими переселенцями в 1923 році у селі Дібрівськ (нині Рівненський район).

Про це повідомляють у ГУ ДСНС у Рівненській області.

Так зокрема було повністю зроблено перекриття, дах, підлогу, частково стіни. Проведено внутрішні роботи. У майбутньому планується в середині частини розмістити все пожежно-технічне обладнання, що було на озброєнні вогнеборців 20-30 років. Один із виїздів (ворота) в частину засклили, де під світлом вночі або у день кожен бажаючий зможе оглянути пожежні раритети. Інший виїзд (ворота) будуть дерев'яними, як і у 1923 році.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА


Страж огньова охотніча (добровільна пожежна охорона в с. Дубровка)
Страж огньова охотніча в селі Дубровка відповідно до протоколу №1 створена 20 травня 1923 року. 3 липня 1923 року затверджений статут об’єднання під назвою «Товариство Добровільної Пожежної Охорони в Дубровці».

В складі частини «збройніци» було 22 діючих пожежних, район виїзду становив 5 кілометрів, пожежні обслуговували 800 будинків з яких 20 % було оброблено вогнезахисним покриттям. В районі виїзду пожежної частини проживало 2500 мешканців. Поблизу пожежної частини було встановлено муніципальний дзвін. Дзвонар – Зумр Йосип, він регулярно сповіщав про час вечірньої молитви та про сумні події: загоряння обійсть або похорон.

Пожежники за 10 хвилин доїжджали до місця виклику. Об’єднання включено в реєстр організацій і спілок Волинського воєводства під номером 192.

Відповідно до відповіді староства, на запит мешканців Дубровки 7476//І. від 25 травня 1923, офіційними засновниками частини є Зумер Вацлав, Юзеф Кубин, він же перший Голова (по національності чех) і Ян Камачек(Jumer Waclaw, Józef Kubyn, Jan Kamaczek).

Станом на 31 жовтня 1930 року до складу частини входило 19 осіб у віці від 18 до 42 років. Штатний розпис передбачав наступні посади:

  • Голова
  • Начальник частини
  • Інструктор
  • Секретар
  • Комірник
  • Бухгалтер
  • Лікар
  • Керівник ланки (2 особи)
  • Рядовий (10 осіб)

Наступний Голова підрозділу Ян Бачевскі обраний 4 березня 1933 року. Наступний статут «Добровільної Пожежної Охорони» в Дубровці затверджений 28 червня 1935 року і включений до реєстру організацій і спілок під номером 8.
Станом на 1 березня 1936 року чисельність об’єднання складала 33 особи.

Читати також