Рівне Медіа

На Рівненщині селяни зможуть продавати свої паї: які ціни за гектар?

Оцінка землі у Рівненській області відповідно до загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення на сьогодні становить 22 тисячі гривень за гектар ріллі. 

Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

Нагадаємо, ринок землі  в Україні почне працювати з 1 липня.  Земельна реформа на цьому етапі не передбачає відкриття ринку для державних та комунальних земель, допуску юридичних осіб та іноземців.

«Закон дозволить набувати право власності на земельні ділянки фізичним особам з 1 липня 2021 року у розмірі до 100 га на одну особу. Юридичні особи будуть учасниками ринку земель з 1 січня 2024 року. Тоді ж обмеження з фізичних осіб зніметься, і всі зможуть  набувати право власності на землю до 10 тисяч га в одні руки або у власність однієї юридичної особи. Набуття права власності на сільськогосподарські землі іноземцями, можливе лише після проведення всеукраїнського референдуму», - зазначив Сергій Подолін.

Орендар земельної ділянки буде мати першочергове право її викупити.

Законом передбачено, що під час продажу земельної ділянки при документальному оформленні її вартість не може бути нижче нормативної, тобто для Рівненської області – не нижче 22 тисяч гривень за гектар ріллі.

Нагадаємо, завдання земельної реформи – упорядкувати ринок землі, унеможливити корупційні схеми у земельних відносинах,  зробити відносини у сфері землеустрою — зрозумілими й прозорими, і головне – дати поштовх українській економіці.

Читати також