Рівне Медіа

На Рівненщині шукають неофіційних працівників: у яких сферах вже виявили порушення?

В усіх районах Рівненщини тривають інспекційні відвідування з питань виявлення неоформленої праці. Заходи контролю здійснює Управління Держпраці у Рівненській області в рамках цільової  інспекційної кампанії, що стартувала 1 липня.

За три дні кампанії фахівці Управління здійснили 14 інспекційних відвідувань. Зафіксовано 28 фактів використання незадекларованої праці. Нелегальні працівники виявлені у сферах торгівлі, громадського харчування, надання послуг, лісопереробці, інформує Управління Держпраці у Рівненській області

За результатами інспекційних відвідувань роботодавців попереджено про обов’язковість оформлення трудових відносин з усіма працівниками. 

Факти незадекларованої праці є порушенням вимоги ч. 3 ст. 24 КЗпП України та ПКМУ № 413, а саме: працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Допуск працівника до роботи без належно задекларованих трудових відносин тягне за собою адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність роботодавця.

Читати також