Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині після щеплення у трьох людей стався анафілактичний шок

Ілюстративне фото

У Рівненській області з початку вакцинальної кампанії проти коронавірусу було зафіксовано три випадки серйозних побічних реакцій у щеплених людей.

Про це повідомила координаторка вакцинації області Олена Гандзюк.

"Ми фіксуємо лише тяжкі побічні ефекти. У нас сталось три анафілактичних шоки, які не закінчились смертю. В нас ніхто не помер від вакцинації. Ще побічні ефекти - лихоманка, головні болі, втома, біль в м'язах, біль в місці уколу, діарея. Це триває лише один день", - зазначила пані Гандзюк.

Загалом посадовиця зазначила, що людям із хронічними захворюваннями потрібно вакцинуватися обов'язково.

"За наявності хронічних хвороб, особливо якщо це серцево-судинні захворювання або цукровий діабет, вакцинуватися потрібно обов'язково. У цієї категорії пацієнтів ризик розвитку ускладнення найвищий. Уже маючи можливість зараз проаналізувати нашу досить високу смертність за цієї хвилі - ми бачимо, що це помирали люди старшого віку з супутніми захворюваннями. Звичайно, якщо є ці захворювання - є стадії загострення. Консультація з сімейним лікарем, і він вам визначить, коли вам щеплюватися", - пояснила Олена Гандзюк.

За її словами, дещо з пересторогою потрібно ставитися до онкологічної патології. Сімейний лікар або вузький спеціаліст визначать пацієнтам, коли їм краще зробити щеплення. Адже, має значення, чи лікується людина у цей момент. Також є перестороги при аутоімунних захворюваннях. 

Читати також

24.09.2023 Вели разом сестер до шлюбу, а нині разом в ЗСУ: історія швагрів з Рівненщини, які стали на захист країни

До широкомасштабного вторгнення Юрій був будівельником, а Анатолій – комбайнером. - Пішли в ЗСУ, бо хочемо, щоб наші рідні жили у вільній Україні. Зараз такий час, що кожен має робити вибір: бути в ЗСУ чи допомагати ЗСУ. Ми свій вибір зробили. Мій рідний брат Сергій теж з нами у полку і наразі виконує обов’язки на Запорізькому напрямку, - розповідає батько трьох дітей, Анатолій Васильович. - Україна сьогодні в небезпеці. А ми, її діти, стали на захист держави. Так само як на захист власних дітей, дружин та батьків. Це наш обов’язок. Ми не хочемо, щоб москалі топтали нашу землю та кривдили Україну і українців. Нам є що захищати, - додає Юрій. Шваґри обоє із Гощанського району, що на Рівненщині. Як і всі - мріють про закінчення війни та повернення додому, де на них з нетерпінням чекають рідні та близькі.

24.09.2023 На Поліссі — черговий факт браконьєрства: вбито оленя

Лісова охорона філії «Ківерцівське лісове господарство» виявила вбитого оленя. Факт браконьєрства зафіксували в мисливських угіддях приватного користувача. На території, що в зоні діяльності Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща». В межах цих же мисливських угідь нещодавно знайшли зубра із кульовим пораненням. Крім того, що це кричущий факт браконьєрства, у справі суттєвими є і завдані збитки - 384 тис. 573 грн, так як оленя плямистого вбили на території природо-заповідного фонду. На місці працювала слідчо-оперативна група. Встановлюються обставини та деталі події.

23.09.2023 Презенти від військових та майстер-класи: у Костополі відбувся благодійний мистецький вікенд

22 вересня до Дня миру і Дня позашкілля працівники та вихованці закладу організували благодійний мистецький вікенд "Діти прагнуть миру". Метою якого було зібрати кошти для купівлі квадрокоптера DJI Mavic 3 для групи Окремого центру спеціальних операцій "Захід" в якій несе службу працівник закладу Дмитро Козоровський. Гості заходу мали можливість долучитися до різноманітних майстер-класів: бісероплетіння, виготовлення фігурок із сіна, паперопластики, розпису гіпсових фігурок, оздоблення імбирних пряників, виготовлення еко-сумок. Кожен міг придбати домашню випічку, напої, сувеніри ручної роботи і презенти від військових. Спільними зусиллями було зібрано близько 25 тисяч гривень.