Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

На Рівненщині після щеплення у трьох людей стався анафілактичний шок

Ілюстративне фото

У Рівненській області з початку вакцинальної кампанії проти коронавірусу було зафіксовано три випадки серйозних побічних реакцій у щеплених людей.

Про це повідомила координаторка вакцинації області Олена Гандзюк.

"Ми фіксуємо лише тяжкі побічні ефекти. У нас сталось три анафілактичних шоки, які не закінчились смертю. В нас ніхто не помер від вакцинації. Ще побічні ефекти - лихоманка, головні болі, втома, біль в м'язах, біль в місці уколу, діарея. Це триває лише один день", - зазначила пані Гандзюк.

Загалом посадовиця зазначила, що людям із хронічними захворюваннями потрібно вакцинуватися обов'язково.

"За наявності хронічних хвороб, особливо якщо це серцево-судинні захворювання або цукровий діабет, вакцинуватися потрібно обов'язково. У цієї категорії пацієнтів ризик розвитку ускладнення найвищий. Уже маючи можливість зараз проаналізувати нашу досить високу смертність за цієї хвилі - ми бачимо, що це помирали люди старшого віку з супутніми захворюваннями. Звичайно, якщо є ці захворювання - є стадії загострення. Консультація з сімейним лікарем, і він вам визначить, коли вам щеплюватися", - пояснила Олена Гандзюк.

За її словами, дещо з пересторогою потрібно ставитися до онкологічної патології. Сімейний лікар або вузький спеціаліст визначать пацієнтам, коли їм краще зробити щеплення. Адже, має значення, чи лікується людина у цей момент. Також є перестороги при аутоімунних захворюваннях. 

Читати також