Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині створять Національний парк (ФОТО)

фото - Фейсбук

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак заявив про створення Нобельського національного природного парку. Це рішення прийнято Урядом 5 вересня. Як зазначає міністр, в нинішні часи створення природного парку – величезний здобуток. До цього рішення більше десяти років йшли десятки природооохоронців, екологів, науковців, громадських активістів. За ним велика спільна робота всієї екологічної громадськості та державної влади.

Для природи – це можливість зберегти унікальні природні комплекси Західного Полісся. Для місцевого населення – можливість працевлаштуватися в своєму регіоні. Для України – великий крок вперед по збільшенню природно-заповідних територій.

Більша частина нового парку входить до складу об’єкта Смарагдової межі, що підтверджує - в світі вже давно визнали його унікальність і природну цінність.

Нобельський НПП межуватиме із двома об’єктами ПЗФ – НПП «Припять-Стохід» та Рівненським природним заповідником. Таке сусідство сприятиме розвитку екологічного туризму та збереженню унікального для цього регіону біорізноманіття.

Має парк і гарні рекреаційні перспективи - через нього пролягатиме маршрут вузькоколійної залізниці «Антонівка-Зарічне», яка є найдовшою вузькоколійною залізницею Європи і вважається однією з візитних карток Рівненщини і туристичною родзинкою України.

Але головне, що зміна управління територією парку з інтенсивного ведення лісового господарства на природоохоронне, дасть можливість почати відновлення унікальних природних ресурсів України.

Названий парк в честь найбільшого на всьому Поліссі озера Нобель, яке тепер входить до території парку та відомого ще з середини 12 століття стародавнього села Небель, яке за часів Великого князівства Литовського було цілим містом.

Читати також