На Рівненщині цвітуть рідкісні квіти, насіння яких було принесено під час льодовикового періоду

Флора НПП «Пуща Радзівіла» є дуже різноманітна за рахунок того, що наявні на території різні ліси та болота. Але це різноманіття доповнюється ще й особливими, унікальними для цих територій видами. Таким є рододендрон жовтий, родом з Чорноморського регіону, Кавказу та південно-східної Європи.

Рододендрон жовтий (Rhododendron luteum Sweet), також відомий як азалія понтійська (Azalea pontica) - родини вересових, невеликий 1 – 2,5 метри заввишки, з прямостоячими гілками кущ родини вересових. Народні назви дряпоштан, турецький багон.

Цвітіння азалії супроводжується незабутнім ароматом. Це густий, тягучий та п'янкий запах, який важко сплутати з будь-яким іншим квітковим ароматом. Триває процес цвітіння недовго, всього кілька тижнів.

"Сьогодні ці квіти є живими свідками тих далеких часів. Їхні пращури пережили суворі умови льодовикової ери і знайшли притулок у помірному кліматі українського Полісся. Вчені припускають, що насіння цієї рідкісної квітки були принесені під час останнього льодовикового періоду. Понад 10 тисяч років тому в тріщинах льодовиків переміщувалися насіння різноманітних рослин. Серед них опинилися і насіння азалії", - пишуть на сторінці нацпарку у Фейсбуці.

Рододендрон жовтий занесений до Червоної книги України зі статусом "Вразливий вид". Він також включений до Директиви Європейського Союзу 92/43/ЄС "Про збереження природних оселищ та видів природної фауни і флори", що підкреслює його європейське значення та потребу у створенні територій особливої охорони.

"Збереження та вивчення таких рослин є важливим завданням НПП "Пуща Радзівіла". Завдяки своїм унікальним природним умовам, парк забезпечує сприятливе середовище для зростання і розвитку численних видів флори та фауни, зокрема й рододендрона жовтого. Це в своєю чергою, сприяє збереженню біорізноманіття та підтриманню екологічної рівноваги в регіоні", - зазначають у нацпарку.

Читайте також