Впродовж усього теплого періоду року у Рівненській області трапляються випадки доволі неприємних укусів людей, які купаються у водоймах, або ж рибалять із зануренням у воду.
Повідомляють у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Такі прикрощі зазвичай завдаються комахами-гідробіонтами, зокрема такими водними клопами, як хребтоплав та водний скорпіон, які є постійними мешканцями ставків, мілководних озер та великих калюж, де активно полюють на личинок комах, ракоподібних, пуголовків та маленьких рибок.
Для людини вони є безпечними, навмисно за нами не полюють і не переслідують, однак, якщо ж їх випадково вхопити рукою, то ці членистоногі здатні себе захистити. Як хребтоплав, так і водний скорпіон озброєні гострими хоботками, які легко проколюють шкіру людину, й хоча справжнього отрутного апарату ці комахи не мають, однак секрет їх слинних залоз з білковими речовинами, що містять гемолізин, викликає токсичні ураження шкіри та підшкірної клітковини. Відчуття укусу водних клопів подібне до уколу оси, людина відчуває гострий пекучий біль, який може тривати до двох діб, внаслідок спазму капілярів шкіра навколо проколу блідне і утворюється світла пляма діаметром до 2 см. Жодних збудників хвороб при цьому комахи не переносять, однак при вторинному бактеріальному забрудненні рани можливі ускладнення у вигляді абсцесів та флегмон.
Неприємностей може завдати й жук-плавунець — красива блискуча комаха, розміром до 4 см в довжину, який теж мешкає у каламутній воді та у разі випадкового контакту з людиною може добряче вкусити. Жодних отруйних речовин в рану він не впорскує, тому токсичні реакції не виникають, однак місце укусу сильно болітиме і спостерігатиметься набряк, який триватиме до 2 тижнів.
Впоратись з наслідками таких укусів можна й самостійно, достатньо промити уражене місце водою з милом, обробити антисептиком, можна прикласти примочки з 2% розчину питної соди чи антигістамінним засобом. Якщо ж при недотриманні правил антисептики та забрудненні ушкодженої ділянки відбувається нагноєння рани, потрібна буде допомога лікаря.
Для убезпечення себе від укусів водних комах слід обирати для відпочинку та купання спеціально обладнані місця, бути особливо обережним у сильно зарослих водною рослинністю водоймах, пильно наглядати за своїми дітками, котрі в процесі пізнання світу здатні надзвичайно швидко вхопити цікаву тваринку у руки й отримати рану.