На Рівненщині у зв`язку із початком опалювального сезону може побільшати пожеж

фото ілюстративне

З настанням опалювального періоду, рятувальники ДСНС фіксують різке збільшення кількості загиблих на пожежах у житловому секторі. Традиційно, люди починають обігрівати помешкання за допомогою пічного опалення, використовують несправні обігрівачі та перевантажують, або ж не слідкують за станом електрогосподарства. Усі ці фактори з високою вірогідністю призводять до трагедії.

Для того, щоб нагадати громадянам про те, як запобігти виникненню пожеж у помешканнях, рятувальники посилили профілактичну роботу з населенням.

Так, 18 жовтня рятувальники Старосинявського районного сектору Головного управління ДСНС у Хмельницькій області навідались до мешканців селища міського типу Стара Синява. Насамперед вогнеборці відвідали оселі соціально незахищених верств населення: самотніх людей літнього віку, багатодітних родин та неблагонадійних осіб. Адже саме у цієї категорії громадян питання забезпечення пожежної безпеки помешкань, стан електрообладнання та пічного опалення зазвичай знаходиться в неналежному стані. Усім громадянам працівники ДСНС довели статистику виникнення  пожеж в районі, розповіли про найпоширеніші причини. Для більшої ефективності, серед людей рятувальники розповсюдили листівки та пам’ятки на протипожежну тематику.

На Волині 19 жовтня, а саме на території Садівської сільської ради, працівники Луцького міськрайвідділу Управління ДСНС України у Волинській області та рятувальники 20-го Державного пожежно-рятувального поста провели профілактичні відпрацювання житлового сектору. Фахівці ДСНС наголосили селянам на основних правилах пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватись в осінньо-зимовий період та нагадали про заборону спалювання сухої рослинності. Під час рейдів особливу увагу приділили людям літнього віку та громадянам, які опинилися в складних життєвих ситуаціях.

Водночас, під час профілактичної роботи на Херсонщині рятувальники акцентували увагу населення міста Гола Пристань на тому, що однією з основних причин виникнення пожеж є саме недбалість громадян. Надзвичайники розповіли про небезпеку, яку становить чадний газ під час пожеж, а також нагадали дорослим про необхідність виховання у дітей культури безпечної поведінки у побуті.

Тож, заважаючи на кількість загиблих та постраждалих наших співвітчизників, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань.

Зокрема: - не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

- слідкуйте за станом та справністю електромережі;

- не паліть у ліжку;

- у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;

- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;

- подбайте про захист помешкання при користуванні пічним або газоваим опаленням.

При виникнені пожежі необхідно негайно викликати вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина має вирішальне значення!

Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Читайте також