На Рівненщині упродовж трьох років фіксують зростання кількості вперше виявлених психічних розладів у дітей.
Про це інформують у Рівненській обласній раді.
До повномасштабного вторгнення це було 50-60 випадків на рік, коли в дитини вперше в її житті виявляли якісь проблеми з психічним здоров'ям.
У 2022 році це вже було 107 випадків, у 2023-му - 120 і майже 100 - у минулому році.
Такі дані по Рівненщині оприлюднили в КП "Рівненський обласний центр психічного здоров'я населення" РОР з нагоди Всесвітнього дня психічного здоров'я підлітків, який припав на 2 березня.
Фахівці наводять й інші цифри, які змушують замислитися і звернути увагу на психічний стан дітей.
Так, у 2024 році до Центр ментального здоров'я в м. Рівне, який працює в комунальному закладі облради, по допомогу лікаря-психолога звернулися 907 підлітків. Загальна ж кількість звернень з тривожними та депресивними станами зросла на 20 %.
Директорка Рівненського обласного центру психічного здоров'я населення Людмила Дишлюк Людмила Країнська наголошує, що як і з багатьма іншими проблемами, в таких випадках діє правило: чим раніше виявиш погіршення ментального здоров'я – тим успішнішим буде лікування. Тому звертається до дорослих, щоб вони бачили і чули своїх дітей, підтримували їх та пропонували допомогу. І це перший важливий крок, який допоможе підлітку зміцнити впевненість у собі та стати емоційно стійкішим.
Щоб записатися до лікаря-психолога Центру ментального здоров’я, що на базі Рівненського обласного центру психічного здоров'я населення, телефонуйте: 067-292-96-81