Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині удвічі зросла кількість бажаючих усиновити дитину

На Рівненщині наразі є 42 кандидати в усиновителі. 

Це удвічі більше, аніж торік. Фахівці пояснюють збільшення бажаючих всиновити дитину наслідками повномасштабного вторгнення рф, адже внаслідок бойових дій все більше діток залишаються без батьків.

Про це повідомили під час брифінгу у Рівненській ОДА. 

«У Рівненській області 1657 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них підлягає усиновленню – 255 неповнолітніх. Цього року вже 12 діток знайшли собі нових батьків», - повідомила Людмила Шатковська.

Вона повідомила, що нині заявку на усиновлення можна подати не лише у паперовому вигляді, а й онлайн на порталі «Дія».

Процес усиновлення на початку повномаштабного вторгнення був призупинений. Такі процеси були спрямовані, перш за все, на безпеку дітей, розповів Сергій Панасюк.

«Але нині процедура усиновлення відновлена. Багато людей до повномаштабного вторгнення взагалі не розглядали можливість стати усиновителем або опікуном дитини, якій потрібно бути розміщеній у сім’ї. Проте зараз збільшується кількість кандидатів в усиновителі», - додав Сергій Панасюк.

Під час брифінгу нагадали, що згідно з Сімейним кодексом, всиновити можна дитину, в якої батьки: - померли, дали згоду на всиновлення, їх позбавлено батьківських прав. Така дитина перебуває на державному обліку та дані про неї вносяться в Єдину інформаційно-аналітичну систему «Діти». Усиновити можна дитину віком від двох місяців до 18 років.

Отже, усиновити дитину мають право:

  • громадяни України, які перебувають на обліку кандидатів в усиновлювачі та проживають на підконтрольній Україні території;
  • внутрішньо переміщені особи, котрі стоять на відповідному обліку за місцем свого тимчасового проживання.

Якщо ВПО вже перебувають на такому обліку, то можна звернутись до служби у справах дітей ОВА за місцем тимчасового переміщення для ознайомлення з інформацією про дітей.

Для цього потрібно надати пакет документів та висновок про можливість бути усиновлювачами.

Читати також

23.09.2023 Презенти від військових та майстер-класи: у Костополі відбувся благодійний мистецький вікенд

22 вересня до Дня миру і Дня позашкілля працівники та вихованці закладу організували благодійний мистецький вікенд "Діти прагнуть миру". Метою якого було зібрати кошти для купівлі квадрокоптера DJI Mavic 3 для групи Окремого центру спеціальних операцій "Захід" в якій несе службу працівник закладу Дмитро Козоровський. Гості заходу мали можливість долучитися до різноманітних майстер-класів: бісероплетіння, виготовлення фігурок із сіна, паперопластики, розпису гіпсових фігурок, оздоблення імбирних пряників, виготовлення еко-сумок. Кожен міг придбати домашню випічку, напої, сувеніри ручної роботи і презенти від військових. Спільними зусиллями було зібрано близько 25 тисяч гривень.