Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

На Рівненщині відсьогодні заборонено ловити рибу у зимувальних ямах

Ілюстративне фото

З 1 листопада 2021 року на водоймах Рівненщини розпочинається осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Триватиме вона до початку весняно-літньої заборони на період нересту водних біоресурсів 2022 року.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Нобельського Національного Природного Парку.

З настанням холоду у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку підводних мешканців. При зниженні температури у водоймах починається зимова міграція риби до місця зимівлі. В цей період у водних біоресурсів різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, уповільнюється інтенсивність росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники, обмін речовин в організмі підтримується за рахунок накопичених влітку жирових запасів. В цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям – місця масового скупчення риб у заглибленнях дна річок і озер.

Зважаючи на такі біологічні особливості водних біоресурсів та з метою їх збереження у зимовий період Рівненський рибоохоронний патруль визначив водойми та місця, де вводиться заборона на рибальство. Крім того, створено карту заборонених ділянок для вилову водних біоресурсів, яка включає зимувальні ями.

Карту можна переглянути тут.

Читати також