Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині викрили підприємців, які оформляли ухилянтів як водіїв міжнародних рейсів

Співробітники СБУ викрили сім схем для ухиляння від мобілізації. Зокрема, на Рівненщині, Одещині, Київщині, Тернопільщині, Миколаївщині, Харківщині та Буковині. Серед затриманих – троє посадовців військкоматів

До організації оборудок причетні більше ніж 10 осіб, серед них – посадовці військкоматів та військово-лікарських комісій.

За гроші вони «допомагали» потенційним призовникам уникнути військової служби на підставі підроблених документів про «незадовільний» стан здоров’я, або ж нібито перевезення іноземної гумдопомоги.

Вартість таких «послуг» становила до $9 тис. Сума залежала від різновиду «схеми» і терміновості «замовлення».

Так, у Києві: 
затримано двох ділків, які продавали ухилянтам фіктивні довідки медико-соціальної експертної комісії про присвоєння груп інвалідності.

На Одещині: 
військова контррозвідка СБУ затримала «на гарячому» посадовця місцевого військкомату, який вимагав гроші з призовників.

За 5 тис. доларів США він обіцяв молодикам «організувати» підроблені медичні документи щодо непридатності до військової служби за станом здоров’я.

У Тернополі: 
затримано ще одного посадовця військкомату. Разом із трьома спільниками він «торгував» фальшивими документами про «списання» з військового обліку.

У Миколаєві: 
військові контррозвідники СБУ затримали ділка, який пропонував місцевому жителю своє сприяння в ухиленні від мобілізації.

За 8,5 тис. доларів США він обіцяв «вирішити питання» щодо оформлення ухилянтам фіктивних посвідчень про виключення їх зі «списків» військовозобов’язаних.

На Харківщині:
викрито двох посадовців медичних установ, які «штампували» фейкові довідки про непридатність до військової служби і продавали їх.

У Рівненській області:
заблоковано ще один канал нелегальної міграції потенційних призовників. Його організували власники трьох автопідприємств, які оформляли ухилянтів як водіїв міжнародних рейсів.

На Буковині: 
співробітники військової контррозвідники СБУ викрили і зупинили водія вантажного автомобіля, який приховано намагався вивезти за кордон 4-х місцевих жителів призовного віку.

За всіма викритими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Комплексні заходи проводили спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва органів прокуратури.

Читати також

23.09.2023 Презенти від військових та майстер-класи: у Костополі відбувся благодійний мистецький вікенд

22 вересня до Дня миру і Дня позашкілля працівники та вихованці закладу організували благодійний мистецький вікенд "Діти прагнуть миру". Метою якого було зібрати кошти для купівлі квадрокоптера DJI Mavic 3 для групи Окремого центру спеціальних операцій "Захід" в якій несе службу працівник закладу Дмитро Козоровський. Гості заходу мали можливість долучитися до різноманітних майстер-класів: бісероплетіння, виготовлення фігурок із сіна, паперопластики, розпису гіпсових фігурок, оздоблення імбирних пряників, виготовлення еко-сумок. Кожен міг придбати домашню випічку, напої, сувеніри ручної роботи і презенти від військових. Спільними зусиллями було зібрано близько 25 тисяч гривень.