Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині забудовник перешкоджав інспекції Держпраці: тепер він сплатить штраф

фото - Фейсбук

За створення перешкод інспекційному відвідуванню забудовника чекає штраф у понад 372 тис. грн, пише Управління Держпраці у Рівненській області

Інспекційне відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин у забудовника, що має об’єкти в Рівному, розпочали фахівці Управління Держпраці у Рівненській області. Але на будівельному майданчику роботі інспекторів були створені перешкоди.

Прибувши на об’єкт відвідування, інспектори праці встановили, що на будівництві 17 працівників знаходилися в робочому одязі і на робочих місцях та виконували будівельно-монтажні роботи, утепляли фасад будинків, укладали тротуарну плитку, облаштовували прибудинкову територію (засипання щебенем) та інші роботи.

При спробі отримати пояснення та ідентифікувати осіб, які знаходились на будівельному майданчику(є об’єктом підвищеної небезпеки), ті від надання пояснень відмовились.

Окрім того, громадянин, якого працівники назвали прорабом, теж відмовився від надання пояснень стосовно осіб, які працюють на об'єкті. Також вказана особа відмовилася запрошувати представника підприємства (посадову особу чи іншого представника) для здійснення інспекційного відвідування.

Під час повторних відвідувань цього будівельного об’єкта інспектори праці встановили, що будівельні роботи тривають, однак посадові особи генерального підрядника вчинили дії щодо неможливості проведення інспекційного відвідування.

Для інформації: у залученні до роботи нелегальних працівників будівельна галузь належить на найбільш ризикових. Дехто із забудовників вважає, що недопуск інспекторів праці краще, аніж штраф за велику кількість неоформлених працівників. Але помиляється

Відповідно до статті 265 КЗпП України, юридичні та фізичні особи - підприємці, несуть відповідальність у вигляді штрафу у разі недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків розмір.

Розмір штрафу складає сто розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення: 372300 грн х 100 = 372 тис.грн

Увага! Штраф не звільняє роботодавця від усунення порушень законодавства про працю.

Читати також