На Рівненщині зможуть скоротити споживання газу на половину та створити понад 2 тис робочих місць (ФОТО)

http://www.rv.gov.ua

Скоротити споживання природного газу на 50%, створити додатково більше 2 тисяч робочих місць та поповнити місцеві бюджети до мільярда гривень. Повідомляє сайт Рівненської ОДА. 

Такі результати очікують від впровадження на Рівненщині впродовж найближчих восьми років Програми з енергоефективності.

«Це комплексна Програма, яка визнана однією з кращих в Україні, тому і результати, переконаний, будуть хороші. Передбачено створення більше 2 тисяч робочих місць за час її реалізації, а також хороші фінансові ресурси для руху вперед. Той факт, що Рівненщина два роки лідирує в Україні за напрямком «енергоефективність», дало можливість піднятися із загального шостого місця на друге в загальнонаціональному рейтингу Мінрегіону», - відзначив голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко під час Міжрегіонального інвестиційного Форуму в рамках виставки «СЕТ-2018».

Нагадаємо, Програма енергоефективності Рівненської області на 2018 – 2025 роки, схвалена розпорядженням голови ОДА від 13.03.2018 № 166, затверджена рішенням сесії облради від 16.03.2018 № 866.

Як розповів під час презентації заступник голови Рівненської ОДА Віталій Ундір, розробляючи нову Програму з енергоефективності, врахували усі помилки, які були в минулому році:

«На сьогодні цесерйознийдокумент, аналогів якому немає в Україні. Програма передбачає впровадження енергомоніторингу та енегоаудиту, в якій здійснено аналіз прогнозних показників розвитку економіки та динаміку енергоємності, розроблені механізми фінансування та залучення коштів».

Так, протягом 8 років в систему енергоефективності Рівненщини мають інвестувати близько 3,5 млрд грн.

Програму визнано однією з найкращих в Україні. Свою схвальну оцінку дали провідні експерти з енергоефективності.

За словами Віталія Ундіра, найкращих показників в рейтингу енергоефективності на Рівненщині досягнуто, у тому числі й за рахунок найбільшого відсотка домогосподарств, які уклали кредити в рамках механізмів підтримки заходів в житловому секторі. Також майже 20% потужностей котелень працює на альтернативних видах палива, 87% багатоквартирних житлових будинків обладнані приладами обліку теплоенергії.

Читайте також