Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На водосховищі у Рівненській області кільцювали лебедів (ФОТО)

На водосховищі біля Острога кільцювали лебедів. Завдяки десятьом кільцям на шиях науковці більше дізнаються про життя птахів, – повідомив орнітолог Василь Ільчук. Самому методу збору інформацію вже понад сто років, в області шийне кільцювання використовують вперше.

Орнітолог Василь Ільчук розповів Суспільному: загалом кольоровими шийними мітками позначили десять лебедів, яких упіймали на водосховищі Хмельницької АЕС, що поблизу Острога на Рівненщині.

"Методу кільцювання вже понад сто років, а вже цими пластиковими кільцями шийними то практично вперше зайнялися так серйозно. Минулоріч були пробні варіанти. Є кільця для лап, але у водоплавних лапи перебувають більше у воді й інформацію важко зчитати інформацію", – зазначив орнітолог.

За його словами, шийні кільця зробили для області у Польщу, адже за кордоном такий метод використовують давно. На них нанесене спеціальне маркування з чотирьох символів.

"У кожного птаха є свій номер, завдяки йому через центр кільцювання відбувається обмін інформацією. При кільцюванні ми записуємо коли це робили, скільки років птахові, стать тощо. Передавачі ми не ставимо, бо вони дуже дорогі", – сказав Василь Ільчук.

І додав: певної схеми відбору птахів для кільцювання немає. Ловили ті особини, які ближче підходили до людей.

За інформацією Василя Ільчука, з допомогою шийних міток UT05-UT14 науковці зможуть дізнатися куди лебеді полетять після зимівлі, за скільки кілометрів будуть гніздуватися, в яких країнах тощо.

Читати також

29.05.2022 Рівняни здобули медалі на Кубку світу з параканое серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату

Рівняни здобули медалі на Кубку світу з параканое серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Про це повідомили в ОДА. Змагання проходили з 26 травня по 28 травня в м. Познань у Польщі. Заслужені майстри спорту Наталія Лагутенко та Микола Синюк брали участь у змаганнях в складі збірної України. Так, Микола Синюк у фіналі на дистанції 200 метрів у класі KL2 посів І місце. Наталія Лагутенко виборола срібну нагороду на дистанції 200 метрів у класі VL3 та третє місце на дистанції 200 метрів у класі KL2. Тренер спортсменів - Леонід Камлочук.