Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Волині суд оштрафував психіатра, який виманював гроші в ухилянта

На Волині суд оштрафував психіатра Маневицької лікарні, який виманив в ухилянта 1,7 тис доларів. 

Як йдеться у вироку суду, ухилянт домовився з лікарем, аби той виготовив йому довідку про непридатність до служби. 

Спочатку чоловік передав лікареві основну суму - 1,2 тис доларів, які той мав нібито передати двом лікарям обласної психіатричної лікарні. 

Того ж дня він віддав психіатру і решту грошей, проте після цього його затримали правоохоронці. 

Виявилось, що до правоохоронці ухилянт звернувся заздалегідь, бо запідозрив лікаря у шахрайстві. 

Лікарю інкримінували порушення трьох статей ККУ, але по двох суд визнав його невинуватим: йдеться про переправлення осіб через кордон та підбурювання до надання хабаря. Водночас його визнали винним за статтею про шахрайство і призначили мінімальне покарання – 34 тис. грн штрафу.

Сам ухилянт у суді розповів, що приїхав Волинь із Полтавщини в травні 2022 року, тимчасово жив у Маневичах. Він шукав можливість виїхати за кордон. За порадою знайомого він звернувся до психіатра Маневицької лікарні. Проте той виявився шахраєм. 

При цьому обвинувачений лише частково визнав свою провину: він лише визнав, що виманював гроші для власного збагачення, а виконувати обіцянки не збирався.

«Про визнання [переселенця] непридатним до військової служби ні з ким не домовлявся, просто консультував потерпілого як себе поводити, що розповідати лікарям, коштів жодному з них не передавав та не мав такого наміру, так як хотів їх всі привласнити. Повноважень вплинути на рішення комісії він не мав. Своїми словами та поведінкою [...] він намагався переконати потерпілого, що може вирішити ці питання, робив це, щоб надати більше пафосу та щоб потерпілий не сумнівався у тому, що він розповідав», – такі свідчення дав у суді обвинувачений.

Лікар визнав себе винним лише у шахрайстві, при цьому звинувативши ухилянта у "провокаціях", які "змусили його піти на злочин". 

Зрештою суддя виправдала психіатра за статтями про переправлення осіб через кордон та про отримання хабара.

"Обвинувачений не мав реального наміру сприяти у наданні ухилянту відповідного документу, який би усував законні перешкоди для виїзду за кордон. Він не міг самостійно поставити такий діагноз та видати відповідний документ; він ні з ким, хто був уповноважений на прийняття такого рішення, про це не домовлявся, тому кваліфікація його дій за вказаною статтею також виключається", – наголошується у вироку Луцького міського районного суду.

Водночас потерпілому ухилянту суд постановив повернути 1,7 тисяч доларів. 

Читати також