
На Волині суд оштрафував психіатра Маневицької лікарні, який виманив в ухилянта 1,7 тис доларів.
Як йдеться у вироку суду, ухилянт домовився з лікарем, аби той виготовив йому довідку про непридатність до служби.
Спочатку чоловік передав лікареві основну суму - 1,2 тис доларів, які той мав нібито передати двом лікарям обласної психіатричної лікарні.
Того ж дня він віддав психіатру і решту грошей, проте після цього його затримали правоохоронці.
Виявилось, що до правоохоронці ухилянт звернувся заздалегідь, бо запідозрив лікаря у шахрайстві.
Лікарю інкримінували порушення трьох статей ККУ, але по двох суд визнав його невинуватим: йдеться про переправлення осіб через кордон та підбурювання до надання хабаря. Водночас його визнали винним за статтею про шахрайство і призначили мінімальне покарання – 34 тис. грн штрафу.
Сам ухилянт у суді розповів, що приїхав Волинь із Полтавщини в травні 2022 року, тимчасово жив у Маневичах. Він шукав можливість виїхати за кордон. За порадою знайомого він звернувся до психіатра Маневицької лікарні. Проте той виявився шахраєм.
При цьому обвинувачений лише частково визнав свою провину: він лише визнав, що виманював гроші для власного збагачення, а виконувати обіцянки не збирався.
«Про визнання [переселенця] непридатним до військової служби ні з ким не домовлявся, просто консультував потерпілого як себе поводити, що розповідати лікарям, коштів жодному з них не передавав та не мав такого наміру, так як хотів їх всі привласнити. Повноважень вплинути на рішення комісії він не мав. Своїми словами та поведінкою [...] він намагався переконати потерпілого, що може вирішити ці питання, робив це, щоб надати більше пафосу та щоб потерпілий не сумнівався у тому, що він розповідав», – такі свідчення дав у суді обвинувачений.
Лікар визнав себе винним лише у шахрайстві, при цьому звинувативши ухилянта у "провокаціях", які "змусили його піти на злочин".
Зрештою суддя виправдала психіатра за статтями про переправлення осіб через кордон та про отримання хабара.
"Обвинувачений не мав реального наміру сприяти у наданні ухилянту відповідного документу, який би усував законні перешкоди для виїзду за кордон. Він не міг самостійно поставити такий діагноз та видати відповідний документ; він ні з ким, хто був уповноважений на прийняття такого рішення, про це не домовлявся, тому кваліфікація його дій за вказаною статтею також виключається", – наголошується у вироку Луцького міського районного суду.
Водночас потерпілому ухилянту суд постановив повернути 1,7 тисяч доларів.