Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На вулиці Рівного вийшли інспектори із паркування: відомі їх маршрути

Від нині на вулицях Рівного з’явились інспектори із паркування Муніципальної варти. Поки що їх троє і працюватимуть вони на затверджених маршрутах. Це – одні з найбільш проблемних ділянок із паркуванням у центрі міста: вулиця Симона Петлюри, проспект Миру, вулиця Шевченка, Гетьмана Полуботка, Набережна, 16 Липня, Соборна від майдану до ринку, Шевченка, Замкова, Драгоманова, Здолбунівська (ринок Дикого) та Арндта.

Маршрут 1

Маршрут 2

Маршрут 3

Перший час муніципали проводитимуть профілактичні рейди не виписуватимуть штрафи, а спілкуватимуться із водіями, будуть пояснювати, що вони порушили. Якщо ж керманича неправильно припаркованої автівки на місці не буде, йому залишатимуть інформаційну памятку.

Виписувати постанови недобросовісним паркувальникам інспектори розпочнуть, коли в Департаменті вирішать питання із відповідним програмним забезпеченням. Так, муніципали матимуть право виносити постанови з накладенням штрафу від 340 до 680 гривень.

Якщо патрульним, аби скласти адміністративний матеріал про неправильне паркування потрібна присутність водія, то муніципалам – ні. Тож на водіїв під лобовим склом чекатиме «сюрприз». Муніципальна варта у своїй діяльності керується іншим законом – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері паркування».

«Це дозволяє інспектору виносити постанову без присутності водія. Тобто, фіксуючи номер транспортного засобу, роблячи фотографії, встановлюючи місце порушення. У інспектора є мобільний принтер, в якому він видруковує повідомлення для водія із QR-кодом, щоб можна було проглянути фото свого порушення і залишається це повідомлення на склі», - розповів керівник Департаменту Муніципальної варти Андрій Пасічник.

Наразі працюють над тим, аби запустити «гарячу» лінію Департаменту, розглядають можливість організації роботи Телеграм-чату, в якому рівняни зможуть повідомляти муніципалів про недобросовісних паркувальників.

Це лише один із етапів діяльності Департаменту Муніципальної варти.

Надалі планується введення у роботу відділу контролю за благоустроєм та центр безпеки громади (камери відеоспостереження). Проте ще у жодному немає начальника, адже немає охочих їх очолити. 

У Департаменті працюватиме 24 людини, серед них 18 - інспекторів. Наразі є лише 6 працівників: директор, бухгалтер, юрист та три інспектори. Нещодавно закінчився повторний конкурс, на який подались 17 людей. Невдовзі ті, хто відповідає усім вимогам, можуть приєднатись до муніципалів.

Читати також