Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Надзвичайно цікаві маловідомі факти зі світу рок-н-ролу

Рок – це той музичний жанр, який не потребує опису. Навіть ті, яким не подобається рок-н-рол, мають 1-2 пісні, під які вони поринають у приємні спогади.

Рок-музика здатна оживити веселі і трагічні моменти дитинства, піднімати настрій, нагадати про нерозділене кохання або про почуття під час першої зустрічі з коханою людиною. Водночас, якщо ви вважаєте, що знаєте все про світ рок-н-ролу, ця стаття доведе, що ви помиляєтеся.

Девід Ловерінг підробляв фокусником

Чимало знаменитостей "підробляють". Наприклад, у вільний від виступів час Еліс Купер подавав хот-доги у власному ресторані. Хоча його ресторан закрився у 2017 році. А Девід Ловерінг, ??барабанщик альтернативної рок-групи Pixies, приголомшував свої глядачів, коли з'являвся перед ними в образі фокусника на ім'я "Науковий феноменаліст".

Ловерінг каже, що зацікавився магією на конгресі фокусників, куди його запросив друг, Грант Лі Філліпс. У власному виступі він використовує науку, поєднуючи сценічну роботу з власними електротехнічними знаннями. "Це все схоже на... дивні фізичні експерименти, які ви більше ніде не побачите", - каже він.

Джек Вайт оббивав меблі

Джека Вайта здебільшого знають як соло-гітариста та соліста дуету "White Stripes" та інших гуртів. Але ви й не здогадувалися, що знаний тепер співак, автор пісень та мультиінструменталіст колись майстрував меблі.

В 1991 році Джек влаштувався учнем оббивача меблів і не випустив жодної пісні до 1996 року. Ця пристрасть надавала йому наснаги протягом багатьох років, тому Джек і досі має у власному домі майстерню "Оббивка меблів третьою людиною" (Third Man Upholstery).

Стоматолог, що познайомив Beatles з ЛСД

Неможливо оминути відому багатьом історію про "підступного стоматолога", як його описав в одному інтерв'ю Джордж Гаррісон. Це й досі найзагадковіша подія в історії "Beatles", яку описано в десятках книжок про цей гурт.

То що ж трапилося? У квітні 1965 року гурт перебував у 3-кімнатній квартирі в Лондоні, біля району "Bayswater Place", коли стоматолог Джорджа підсипав їм у каву препарат, що покращує відчуття. Друзі й не здогадувалися про це, тому просто насолоджувалися кавою, як завжди. За хвилину трапилося те, що переросло в хіт "Help!". 

Елвіс Преслі записав понад 600 пісень, але не написав жодної

Хоча неможливо перевірити цю гіпотезу, але кажуть, що Елвісу приписують співавторство багатьох його пісень, оскільки перед записом пісні студії звукозапису вимагали авторів пісень відмовлятися від 50% прав на твір. Кажуть, що Елвіс не причетний до написання жодної з понад 600 пісень, на яких він зробив собі кар'єру. Але всі погоджуються, що незалежно від цього, він надзвичайно продуктивний співак.

Рок-гурти сприяли створенню декількох ігор для гральних автоматів

Популярність та глобалізація рок-музики надзвичайно сильно вплинули на наше суспільство, залишивши слід у багатьох аспектах нашого життя, від моди та ставлення до життя до благодійної справи та суспільних заходів. Тому не дивно, що вона надихнула навіть на створення ігор для гральних автоматів. Та чи відомо вам, що таких ігор досить багато?

Коли під час наступної гри в улюбленому онлайн-казино ви побачите назви на кшталт Guns N' Roses, RocknRolla, Kiss Online, Rock Star, Reels of Rock, Elvis The King Lives та The Elf Wars, знайте, що такі ігри з'явилися завдяки рок-н-ролу.

Гурт Nirvana вигнали з власного святкування випуску альбому

Як це не дивно, але святкування в "Rebar" (в центрі Сіетлу) із самого початку було приречене, адже в Курта Кобейна та його гурта вже була репутація розбишак.

Спочатку все було нормально: члени групи роздавали автографи та дружньо спілкувалися з гостями. Але дивно очікувати на таку поведінку від рок-гурту на святкуванні випуску власного альбому: мабуть напоїв виявилося забагато, чи ще що, але дуже скоро люди почали жбурлятися кавунами. Й ось тоді все пішло шкереберть. Одним словом, дуже скоро всі опинилися в центрі велетенської бійки їжею й охорона почала виводити людей.

Браян Джонс вмів грати більше як на 15 інструментах

Є мультиінструменталісти, а є Браян Джонс. Гітара, губна гармоніка, фортепіано, блокфлейта, маримба, ситар, орган, саксофон, труба, вібраслеп, гобой, дульцимер, мідні духові інструменти, автоарфа, ксилофон та барабани. Він грав на всьому, що було під рукою. Нічого собі!

Ексл Роуз – це псевдонім

Справжнє ім'я Ексла Роуза – Вільям Брюс Роуз молодший. Він народився, коли його матері було 16, а батьку – 20. Згодом його мати вийшла заміж за Стівена Бейлі і змінила ім'я сина на Стівен Вільям Брюс Бейлі. Ексл дізнався про батька лише коли йому виповнилося 17 років, тому почав використовувати "Роуз" як прізвище.

Після завоювання недоброї слави серед поліції, в 1982 році Роуз переїхав до Лос-Анджелесу та приєднався до гурту AXL. Пізніше він офіційно оформить собі нове ім'я – W. Axl Rose.

Джек Вайт ледь не став священником!

Хто б тоді співав "Ball and Biscuit"? Точно не Джек Вайт, якби йому вдалося досягти вершин у кар'єрі, яку він обрав собі спочатку. Він вступив до Вісконсінської семінарії та ледь не почав служити господу. Але в останню хвилину передумав та пішов навчатися в державну школу.

Не менш цікава і причина такого вчинку Джека: він щойно придбав новий підсилювач, який давно хотів, і боявся, що йому не дозволять узяти його із собою до семінарії. Вочевидь, його серце більше лежало до музики.

ВИСНОВОК

Колись Оззі Осборн сказав: "Я займаюся рок-н-ролом тому, що для мене рок-н-рол це свобода". Ніяке інше об'єднання людей не уособлює цей вислів так, як самі рок-зірки. Ці музиканти тлумачать значення слова "свобода" з абсолютно іншого боку: від демонстрації фокусів у перервах між масланням по барабанах, і до бійки їжею.

Читати також