
Напади на представників ТЦК у Рівному, Полтаві та Павлограді можуть розхитувати ситуацію в Україні на руку Росії, і це є неприпустимим в період війни. Таким чином люди підривають мобілізаційну кампанію.
Таку думку в етері Українське радіо. Рівне висловив доктор політичних наук, професор кафедри національної безпеки та політології Національний університет "Острозька академія" Юрій Мацієвський. Він порівняв рекрутинг в ТЦК і бойових підрозділах:
"Той елемент мобілізації, яким керує держава — він просто використовує репресивний ресурс, це примусова мобілізація. А ті підрозділи, які проводять рекрутаційну кампанію, наприклад, полк "Азов", третя штурмова бригада, підрозділи "Правого сектора", вони по-іншому роблять, і це по-іншому виглядає. Але є так як є, цю кампанію не розвернеш і вона буде тривати до кінця війни".
Також правову оцінку нападам на представників ТЦК надав виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павлюченко.
Він наголосив, що такі ситуації — наслідок організації інформаційної кампанії з військовозобов'язаними, яка, на його думку, вибудовувалася запізно.
"Щодо вибуху і підривів, як на мене, передусім питання до правоохоронних органів, потрібно розібратися, хто це зробив та з яких мотивів. Це реальний злочин, того, або тих, хто це вчинив, очікує серйозне покарання", — зазначив він.
Сергій Штурхецький, голова "Незалежної медіа-профспілки України", додав, що не можна сприймати суспільну думку лише за дописами в соціальних мережах. За його словами, там з'явилось багато ботів, які дублюють однотипні коментарі:
"Це просто продовження інформаційної війни, яка нікуди не зникала, але ми маємо стійкий і незламний народ, який цьому опирається, тому щоб посіяти недовіру та налаштувати українців один проти одного, російська пропаганда так діє”.