Рівне Медіа

Нардеп з Рівного зробив прогноз вартості гектару землі після скасування мораторію

Народний депутат від президентської партії “Слуга Народу”, рівнянин Дмитро Соломчук, в ефірі каналу Obozrevatel TV спрогнозував, якою буде вартість одного гектару землі через декілька років після відміни мораторію, пише Інвестор-ЮА.

На думку політика, через 2-3 роки вартість гектару землі сільськогосподарського призначення в Україні буде знаходитися в діапазоні 5-6 тисяч євро. Однак, на цьому зростання вартості землі не зупиниться, і вже у 2026 році гектар коштуватиме близько 10 тисяч євро.

“Прогнозую, що через 3-4 роки вартість гектару землі в Україні буде мінімум 5-6 тисяч євро, а якщо взяти 2026-2027 роки, ми вийдемо на цифру близько 10 тисяч євро. І тоді людям, які здали землю в оренду, буде значно вигідніше продати її“, – додав народний депутат.

Окрім цього, він прокоментував можливі спекуляції щодо ринку землі в Україні. Зокрема, розповів про регуляцію ринку землі, котра не дозволить сконцентрувати в одних руках понад 10 тисяч гектарів.

“Є обмеження, які прописані дуже чітко. Якось зманіпулювати, десь домовитись, обійти це буде дуже складно. Я думаю, що скоро правоохоронна система працюватиме значно краще, тому навряд буде багато бажаючих йти на таке порушення закону“, – заявив Дмитро Соломчук.

Читати також