Нацпарки Рівненщини й Польщі підписали партнерську угоду: що передбачає документ

Нобельський національний природний парк підписав партнерську угоду з польським Нарвянським нацпарком задля збереження біорізноманіття та природоохоронних територій.

Про це повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

26 лютого Нобельський нацпарк та Нарвянський нацпарк (Польща) зробили ще один крок в імплементації спільного проєкту «Створення системи моніторингу зі збереження біорізноманіття транскордонних природоохоронних територій», який реалізується в рамках Програми InterregNEXT PL–UA 2021-2027.

Очільники природоохоронних установ підписали Партнерську угоду, яка є обов’язковою частиною для всіх партнерів, що беруть участь у спільному транскордонному проєкті.

Основні цілі цього документа:

  • визначення прав і обов’язків кожного партнера у виконанні проєкту;
  • розподіл відповідальності та фінансування;
  • визначення механізмів управління та координації;
  • юридичний захист партнерів;
  • забезпечення відповідності правилам програми – гарантує, що всі партнери діятимуть згідно з вимогами Програми Interreg NEXT PL–UA 2021-2027.

"Нагадуємо, що наприкінці 2024 року між Міністерством фондів розвитку та регіональної політики Республіки Польща і Нобельським національним природним парком було підписано Грантову угоду про реалізацію проєкту «Створення системи моніторингу зі збереження біорізноманіття транскордонних природоохоронних територій», що реалізовується в рамках Програми InterregNEXT Польща – Україна 2021-2027", - ідеться в повідомленні.

Загальний бюджет проєкту становить понад 1,7 млн євро, бюджет для Нобельського національного природного парку – 1,2 млн євро.

Партнером Нобельського НПП в імплементації проєкту є Нарвянський національний парк. Ці природоохоронні установи, як зазначили в повідомленні, об’єднує подібність ландшафту, наявність на їхніх територіях водно-болотних угідь, а також те, що обидва парки є важливими для міграції птахів, адже розташовані на міжнародних міграційних шляхах, які з’єднують північні території Європи з теплішими регіонами.

Проєкт спрямований на збереження біорізноманіття та природних екосистем у прикордонному регіоні Західного Полісся в Україні та Східній Польщі.

Основною метою є створення системи моніторингу, яка дозволить ідентифікувати та вирішувати ризики й загрози для цінних видів флори та фауни.

"Завдяки українсько-польському партнерству та об’єднанню зусиль Проєкт має на меті покращення стану збереження екосистем, сприяння підвищенню екологічної обізнаності та організації ефективного природоохоронного управління у прикордонних територіях.

Основними результатами Проєкту стануть будівництво міжнародного центру з моніторингу біорізноманіття з унікальною дослідницькою лабораторією, впровадження спільних українсько-польських програм моніторингу змін довкілля, а також розробка бази даних для збереження біорізноманіття. Усе це дозволить впроваджувати європейський підхід та досвід у наукові дослідження, що підніме їх на якісно новий рівень", - додали в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Окрім того, під час зустрічі в Нарвянському національному парку партнери обговорили подальші кроки в імплементації проєкту, зокрема питання комунікації та реалізації основних заходів, передбачених проєктом.

Читайте також