Науковці зафіксували рідкісну комаху у нацпарку на Рівненщині (ФОТО)

Науковці зафіксували новий вид рідкісної фауни на території Нобельського національного природного парку.

Бджола-тесляр (Xylocopa) — одна з найбільших бджіл в українській фауні. Її легко впізнати за глянцевим чорним тілом із синьо-фіолетовим відблиском і характерним гулом під час польоту.

Ці бджоли отримали свою назву завдяки здатності будувати гнізда в деревині: самки прогризають ходи в мертвих деревах, старих пнях або навіть у дерев’яних конструкціях. У цих ходах вони облаштовують окремі камери для личинок, наповнюючи їх пилком і нектаром.

Бджоли-теслярі — поодинокі комахи, вони не утворюють великих роїв, як медоносні бджоли. Проте вони є дуже важливими запилювачами. Їх можна побачити на багатьох квітучих рослинах — вони невтомно збирають нектар і пилок, сприяючи розквіту саду.

Бджола-тесляр занесена до Червоної книги України — це означає, що вона перебуває під охороною, і її чисельність зменшується через знищення природних місць проживання.

Попри свій грізний вигляд, бджола-тесляр миролюбна і рідко жалить, якщо її не турбувати. Тож якщо побачите цю бджолу у своєму саду — не лякайтеся. Навпаки, радійте: вона — важлива частина природи та ваш надійний помічник у запиленні.
 

 

Читайте також