Рівне Медіа

Назвали причини відкликання депутатів у містечку на Рівненщині

на фото - Вараш

Сергій Денега пише про відкликання депутатів міської ради у Вараші.

Збори виборців відбудуться сьогодні 16 серпня, у Палаці Культури РАЕС, о 17:00.

У Вараші вже досить давно киплять революційні настрої по відношенню до депутатів міської ради. 

І ось, як перший крок від слів до дій, в місті атомників стартувала народна ініціатива по відкликанню депутатів Вараської міської ради. Пропонується відкликати шістьох депутатів міської ради:

1. Ірину Шумру за зраду виборців та порушення законів України (виключена з ПП «Сила Людей» та вступила в ПП «Народний рух України», виключена з фракції),

Ірина Шумра

2. Наталію Лаврук - за зраду виборців та порушення законів України (виключена з фракції «Сила Людей»),

Наталія Лаврук

3. Олександра Стояновського - за зраду виборців та порушення законів України (виключений з ПП «Сила Людей» та фракції),

Олександр Стояновський

4.Катерину Конопелько - за зраду виборців та порушення законів України (виключена з ПП «Народний контроль»),

Катерина Конопелько

5.Сергія Присяжнюка - за зраду виборців та порушення законів України (виключений з ПП «УКРОП» та вступив в ПП «Народний рух України».),

Сергій Присяжнюк

6.Анатолія Рожка - за зраду виборців та порушення законів України (набрання законної сили у кримінальній справі обвинувального вироку суду, за яким його засуджено до покарання, не пов'язаного з позбавленням волі).

Анатолій Рожко

Процедура відкликання буде проходити в декілька етапів:

1. 16 серпня в Палаці Культури РАЕС відбудуться збори виборців Вараша, яке організовує ГО «ДІЯ». На цих зборах буде прийматися рішення про початок процедури відкликання депутатів та затверджується персональний склад ініціативних груп по збору підписів за відкликання кожного з депутатів-відкликантів.
2. Далі територіальна виборча комісія (ТВК) повідомляється про проведені збори і прийняті рішення.
3. Потім починається збір підписів. Ініціативні групи повинні зібрати не менше 318 голосів виборців багатомандатного виборчого округу міста Вараш. 318 підписів виборців це «виборча квота», яка на законних підставах підтвердить прагнення виборців відкликати будь якого депутат у Вараші.
4. Наступне – це перевірка цих підписів ТВК та прийняття ним рішення про подальшу долю народної ініціативи.
5. Якщо ТВК підтверджує народну ініціативу, то своє рішення надсилає на партії, які висували депутатів, шо відкликаються.
6. Керівні органи партії приймають відповідні рішення.
7. Якщо рішення партій будуть позитивні, ТВК оголошує прізвища наступних депутатів замість відкликаних. Наступні депутати беруться зі списку кандидатів в депутати, який сформувався на основі волевиявлення виборців на місцевих виборах в 2015 році, тобто депутатами стануть ті, хто отримав більший відсоток на своїй виборчий дільниці.

Читати також