"Не всі мають воювати. Але всі мають робити своє", - боєць рівненської ТрО

Олександр із позивним «Колектор» служить в 56 батальйоні 104-ї окремої бригади Сил ТрО. 

Про це повідомляють на Фейсбук-сторінці батальйону. 

У 2014 році чоловік пішов добровольцем на фронт, воював під Маріуполем. Згодом жив і викладав історію та право в українській школі в Іспанії. Але коли наблизилася повномасштабна війна — без вагань повернувся в Україну.

«Зібрав речі — і додому. Бо з таким сусідом війна — це лише питання часу».

Повернувся у стрій і воював на найгарячіших напрямках: Часів Яр, Куп’янськ, Херсонщина. В листопаді 2024 року, під час бойового завдання, підірвався на міні. Побратими витягнули під вогнем. Олександр переніс 7 операцій, зараз проходить реабілітацію.

«Я вижив, бо мав якісне спорядження. Не жалів грошей на броню. І добре, що поряд були ті, хто не кинув. Справжні».

Сьогодні «Колектор» відновлюється, тренується, займається карате — разом із побратимом, який є чемпіоном Європи. Каже, що спорт допомагає не лише тілу, а й духу.

«Повернуся у стрій, якщо дозволить здоров’я. Якщо ні — залишуся в армії, але на іншій посаді. Головне — бути корисним».

Говорить відверто й про те, що болить: байдужість, нерівна мобілізація, страх у цивільних. Але вірить, що правду треба показувати.

«Не всі мають воювати. Але всі мають робити своє. Тил важливий не менше. І повага до військового — це теж фронт».

Читайте також