Рівне Медіа

Нова бруківка, музичний супровід та алея парасольок: що зміниться в центральному парку Рівного найближчим часом

Трохи більше двох місяців тому у Рівному змінився директор комунального підприємства "Міське об'єднання парків". Замість скандально відомого Андрія Черепанова, якому закидали корупцію, фінансові махінації та занедбаність стану центрального парку Рівного, на цю посаду призначили Олексію Хмилецького - багаторічного заступника міського голови Рівного, який 14 років поспіль опікувався житлово-комунальною сферою міста, однак згідно з законом через досягнення пенсійного віку більше не міг залишатися на посаді заступника мера.

Читайте також:

Не секрет, що міський парк культури і відпочинку Рівного ім. Шевченка вже давно перебуває у плачевному стані. Рівняни неодноразово нарікали на його жахливий вигляд, далекий від сучасного - ями на асфальтному покритті доріжок, аварійність деяких дитячих майданчиків, несправність фонтанів тощо: усе це "різало" око пересічним рівнянам та гостям міста. Портал "Рівне Медіа" писав про це тут: Не хочуть чи не можуть: центральний парк у Рівному занепадає (ФОТО).

Нині ж директор парків Рівного Олексій Хмилецький розповів журналістам Суспільного про те, що планують змінити найближчим часом в парку Шевченка, а також про те, що вже зроблено.

Зокрема, він розповів, що вже з завтрашнього дня, з 18 травня, у парку почнуть викладати бруківку на центральній алеї, яка є найстарішою. А також найближчим часом планують відремонтувати арку, що на вході в парк з боку вулиці Чорновола. Також є ідея встановити на алеї динаміки, з яких лунатиме музика.

"Вже заключили угоду з підрядниками. Буде трохи незручностей, але будемо починати", - каже Олексій Хмилецький.

Він додав, що реконструкцію центральної частини парку планують завершити до офіційного відкриття "Таємничих підземель Рівного", що біля так званого Стоматолога, яке попередньо заплановане на День міста Рівного, що відзначається щороку в останню неділю серпня.

Щодо дитячого майданчика з дерев’яними фігурами, то Олексій Хмилецький повідомив, що він підлягає повністю реставрації або знесенню.

"Ми вже знесли фігури, які не відповідали технічним вимогам, аби вони ні на кого не впали. Там задумка була хороша, але сам майдинчик став аварійним, його треба оновлювати. Втім, нині, на жаль, все впирається в гроші. Фінансування на розвиток парку, в порівнянні з попередніми роками, не набагато, але збільшили. І хоч ми сьогодні копійки на бензин рахуємо, бо бракує, але стараємось щось робити в парку. Рахуємо кожну гривню і економимо", - бідкається Олексій Хмилецький.

Щодо реконструкції каскаду фонтанів та "Мізиночки на купаві", яку в народі називають "Дюймовочка", директор парку повідомив, що цьогоріч планують лише підготувати та затвердити проект:

"Там будуть проведені капітальні роботи: чаші всі діряві, вода протікає, а треба, щоб вона давала ефект. Тому всі інженерні мережі доведеться міняти, дерева – зносити, береги – благоустроювати, чаші переробити", - додав він.

Також він прокоментував критику рівнян щодо зрізаних біля фонтану верб.

"Не треба плакати за гнилим деревом, треба радіти, що воно нікому на голову не впало. Будемо там садити щось інше. Не визначились ще, що саме, але точно не вербу".

Олексій Хмилецький розповів і про те, що вже зробили в цьому році у парку:

"Парк вже перестарілий, він потребує оновлення. Тому ми почали з того, що висадили 440 дерев, посадили багато молодих ялинок. Минулого тижня висадили зону катальп. Хотілося б вирощувати свої саджанці, які сьогодні можна брати "за копійки", садити, щоб підростали, а тоді вже висаджувати в парку. І ще дуже хочу запустити теплицю - вона в нас є на господарському дворі, де вирощуватимемо свої квіти для парку. Це буде і для нас дешевше, і люди зможуть купити в нас розсаду, а не крастимуть квіти з клумб. Ще проблема парку – високі старі дерева, і людина коли йде – то бачить лише стовбури перед собою, а не крони. Тому ми підсадили трохи хвойних дерев, щоб був ландшафт."

Також у майбутньому у планах Олексія Хмилецького облаштувати в парку алею акацій та створити алею парасольок, які б вночі підсвічувались.

"Але це все гроші і пріоритетність. Коли в нас зараз така ситуація з лікарнями – то, звісно, туди гроші більше треба."

Читати також