Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Нове дихання органному залу: у Рівному майстриня розписує стіни вікової будівлі (ФОТО)

Чи не кожен рівнянин, проїжджаючи повз органний зал філармонії, що по вулиці Соборній, затамовував подих, коли дивився на цю будівлю. Від часу відкриття цей зал є центром музичного життя нашого міста та області. Десятки тисяч слухачів, покоління дітей виховуються на прекрасних взірцях класичної музики, що тут лунає впродовж десятків років його існування.

Нещодавно в обласної філармонії змінився керівник – заклад очолила Елеонора Стеценко і затіяла ремонт приміщення. Та нині тут не просто фарбують стіни, майстри прагнуть подарувати людям емоцію ще до початку виступів виконавців.

Архітекторка і дизайнерка інтер’єрів Олена Фещук, яка розписує стіни у органному залі, взялась переосмислити простір і підібрати влучні кольори.

«В нас задача не освіжити приміщення, не збільшити простір, як вдома. Людина, яка приходить туди за емоцією, вона хоче вражень. Перша наша задача - щоб колір, який ми вносимо, він не підкреслив ту різницю дизгармонії, яка там була. Наприклад, якщо там був бежевий колір, ми бачили, що цегла в арці вона одного відтінку, а самі оздоблення арки – абсолютно іншого відтінку – коричневого. Ми туди пробували малювали і фіолетовий, і зелений, бо там темно-зелений на оббивці готичних стільців, ми підібрали такий відтінок червоного, який максимально згладжує цю різницю. Враження від органної музики які мають бути: людина має задумуватись про сенс життя, та й все готичне мистецтво на це спрямоване», - розповіла журналістам «Рівне Медіа» майстриня.

Олена Фещук взялась підкреслити класичні готичні орнаменти. Їх вона запозичує зі світової готичної архітектури та імплементує це у вже існуючий інтер’єр залу - округлі ліпні розети в зоні санвузлів і входу. Також нове дихання отримають два великі старовинні дзеркала – їм знайшли місце в готичному інтер’єрі. Навіть якщо це розпис радянських часів чи кладка ще 19-го століття, все тільки підкреслюють. Фарбується тільки те, що потрібно.

«Там фарба двох класів – настінна, яка просто «закатується», за це платились кошти субпідряднику, там я просто підбирала колір, який ми замінювали - облізлий бежевий і вибрали насичено червоний. Чому так? Багато хто, коли побачили такі зміни, засуджували, тому що приміщення стало темніше, але насправді нова директорка робить акцент на тому, щоби створити емоції для людей. Наша ціль – щоб відвідувачі отримували певні емоції. У тому холі, де ми працюємо, там плануються цікаві артвиставки, презентації книжок, можливо, нічні екскурсії, тому що є що розказати про цю будівлю, дуже багато цікавої історичної інформації. Зараз графік роботи такий, що турист туди потрапити не може. Всі концерти відбуваються ввечері, ніяких екскурсій не проводиться. Тобто, показати об’єкт якісно зі всіх його сторін як пам’ятку міста зараз такої програми немає», - розповіла Олена Фещук.

Нині в приміщенні триває косметичний ремонт, хоча не завадив би і капітальний, так як будівлю затоплюють підземні води, через те іде грибок. Сама ж будівля - пам'ятка архітектури місцевого значення. У кінці 19 ст. - 1940 року – це був діючий римо-католицький костел, потому 40 років тут був кінотеатр, а з 1987-го року - зал камерної та органної музики Рівненської обласної філармонії.

«Навіть на фасаді відлущується каміння, цегла відпадає. Це через те, що стіни дуже вологі. Просто фарбуванням там нічого не врятуєш. Це робиться для того, щоби якісь найближчі декілька років люди могли відвідувати і воно мало нормальний вигляд. Я хочу, щоб мої розписи протримались набагато довше, то я використовую свої художні фарби».

Пані Олена ці роботи проводить на благодійній основі, тобто, кошти за свою роботу вона не отримує. Їй це робити допомагали Станіслав Мельник, Марина Ісупова, Аполлінарій Фещук.

Нині процес розпису на паузі – його планують продовжити після нового року. Тож невдовзі рівняни та гості міста, котрі відвідають органний зал, по-новому поглянуть на цю вікову будівлю.

Олеся БОРОВЕЦЬ.

Читати також