Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Нові предмети, електронні щоденники та журнали: які зміни чекають на школи Рівного

Фото з відкритих джерел, ілюстративне фото.

У Рівному взялись реформувати систему освіти. Сьогодні керівник профільного управління Богдан Турович презентував основні напрямки, на які чекають зміни. Нині в місті 32 тисячі школярів, яких навчають 4 тисячі педагогів. Відтак, значну увагу планують фокусувати на рівні задоволеності усіх учасників освітнього процесу – вчителів, учнів і батьків.

У сучасному світі без технологій нікуди не дітись, тож і в школах їх впроваджуватимуть набагато активніше. Так, за словами Богдана Туровича, з 1 вересня 2022-го року школи Рівного планують перевести на журнали єдиного стандарту та електронні щоденники.  

«На сьогодні ряд закладів експериментально працює із електронними щоденниками і журналами. Законодавча база говорить, що в початковій школі можна використовувати  уже на сьогодні або паперові журнали і щоденники, або електронні. У базовій старшій школі ми говоримо про те, що паралельно з електронними щоденниками і журналами потрібно вести ще й паперові. Ми ж маємо хороший приклад, як у нашому ліцеї, у Престижі, уже запроваджені електронні щоденники і журнали. Є домовленість із державною службою оцінювання якості освіти, що в кінці кожного семестру будуть видруковуватись ці журнали і щоденники з внесеними даними. Це, думаю, полегшить роботу в майбутньому, але цей процес треба налагодити», - сказав Богдан Турович.

Планується, що буде окрема людина, яка займатиметься навчанням педагогів працювати з електронними гаджетами.

Також хочуть проводити опитування, щоби отримати зворотній зв'язок від батьків, дітей і вчителів.

У планах – у березні наступного року на базі однієї або декількох шкіл провести пілотне опитування, щоби отримати фідбек від усіх учасників освітнього процесу. Ще у рівненських закладах освіти в наступному році планують облаштовувати системи зовнішнього відеоспостереження у семи закладах. І так щорічно.

На директорів, які керують енергоефективними закладами, з 1 квітня 2021-го року чекають щоквартальні премії. А для учнів, які здали ЗНО на 200 балів або закінчили школу із золотою чи срібною медалями, даватимуть стипендії. Грошові заохочення чекають і на їх вчителів.

У Рівному взялись змінити уявлення про знання і відійти від типового академічного вивчення предметів і поєднати це з різними формами навчання. Окрім того, є чимало знань, які школярам у дорослому житті не завжди потрібні. Тому в Рівному введуть курс із підприємництва, а згодом і фінансової грамотності.

Читати також