Рівне Медіа

Нові випадки фотографування бюлетенів фіксують у Рівному

На виборчих дільницях № 560725, № 560942, № 560920 № 560972 та № 560982 спостерігачі ОПОРИ помітили випадки ймовірного фотографування бюлетенів.

На виборчій дільниці № 560725 за адресою смт Квасилів,  Квасилівський професійний ліцей, фойє виборець вчиняв дій, схожі на фотографування бюлетеня. За таким фактом відреагувала поліція, яка перевіривши телефон, виявила там фото бюлетеня. Виборець зазначав поліції, що не знав, що за такі дії передбачена відповідальність. 

На виборчій дільниці № 560942 за адресою м. Рівне, вул. В’ячеслава Чорновола, Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти було зафіксовано, як виборчині ймовірно фотографували бюлетені на скриньках для голосування у полі зору присутніх. Про це було повідомлено поліцію, вони відібрали свідчення.

На виборчій дільниці № 560920 за адресою м. Рівне, вул. Павлюченка,  24, навчально-виховний комплекс № 26 спостерігачка ОПОРИ помітила, як виборець у кабінці вчиняв дії, схожі на фотографування бюлетеня. Про такий факт було повідомлено поліцейських. Виборець після цього не захотів опустити бюлетень у виборчу скриньку, тож комісія його погасила.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як рівняни голосують в день виборів?

На виборчій дільниці № 560972 за адресою м. Рівне, вул.Гайдамацька, 15, дитячий садок № 47, спортивний зал було зафіксовано ймовірне фотографування бюлетеня. Виборець пояснив поліції, що робив це для себе і написав пояснювальну щодо такого факту, а фото видалив.

На виборчій дільниці № 560982 за адресою м. Рівне, вул. Фабрична, 3, про ситуацію на якій ОПОРА розповідала раніше, виявлено нові випадки ймовірного фотографування бюлетеня.

Так, спостерігачка ОПОРИ зафіксувала на відео, як виборчиня у кабінці вчиняє дії, схожі на фотографування бюлетеня. При виході з кабінки її одразу члени комісії та спостерігачі запитали щодо факту фотографування та причини. Згодом, жінка таки зізналася, що уже все видалила, а фотографувала для чоловіка, мовляв, той не вірив вона збирається віддати свій голос за одного з кандидатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному поліцейські попередили факт підкупу виборців на дільниці.

Також спостерігачі виявили ще один факт, коли виборчиня в кабінці вчиняла дії, схожі на фотографування, а згодом зізналася, що сфотографувала для себе, за кого вона проголосувала.

В цей час на дільниці перебували два народні депутати Володимир Ар’єв та Михайло Бондар, вони одразу звернулися до поліції з вимогою розібратися в ситуації.

Коментар Михайла Бондаря:

Згодом на цій же дільниці стався ще один випадок фотофіксації волевиявлення. Після виходу із кабінки для голосування виборець показав для поліції, членів ТВК та спостерігачів фото на своєму телефоні, де було видно паспорт громадянина та виборчий бюлетень із позначкою за одного із кандидатів.

Загалом станом на 16-00 поліцією по місту зафіксовано 13 випадків фотографування бюлетенів.

За інформацією ГМ "ОПОРА/Рівне". 

Читати також