Обласні депутати відхилили петицію з вимогою не продавати будівлю на Петлюри в Рівному

Рівненська облрада відхилила петицію з вимогою не продавати будівлю на Симона Петлюри, 26 в Рівному. 

Про це повідомив голова облради Андрій Карауш. 

Нагадаємо, петицію подавав військовий та історик Ілля Сигачов. Він пропонував там облаштувати ветеранський та волонтерський хаб. 

Проте депутати не підтримали цю пропозицію. 

Як зазначається Андрій Карауг, будівля, збудована до 1936 року (точних даних немає) та не є об'єктом культурної спадщини. 

Андрій Карауш вказує, що будівля розвалюється і становить для людей реальну небезпеку.

- Згідно з архівними документами, ще у 1978 році 65% зовнішніх стін було визнано "ветхими/аварійними", внутрішні стіни, перекриття і підлога – на 60%, дах – на 50%. "Будівля місцями загрожує обвалом" – це примітка з обстеження майже 50 років тому. 1984-й рік, висновок комісії: "Будівля - аварійна, не підлягає ремонту". 2010-й рік, висновки державної інституції: "стан будівлі на Петлюри, 26 визнано непридатним щодо подальшої експлуатації";

Балансоутримувач несе відповідальність, якщо там травмуються або загинуть люди. Це важливо розуміти, - повідомляє посадовець. 

Разом з тим він зазначає, що відхилення петиції не означає, що депутати припиняють діалог з фондом "Руєвит", який перебуває в аварійній будівлі. Раніше волонтерам запропонували на вибір кілька приміщень у центрі Рівного. Одне із них – на вулиці 16 Липня, де створюється ветеранський хаб;

- До моменту, поки не знайдемо приміщення для фонду, ніякого продажу не буде. Тим більше, що аукціон потребує ґрунтовної підготовки;

Комісія рекомендувала ОДА спрямувати усі гроші від можливого відчуження будівлі через аукціон на потреби українського війська, - додав Андрій Карауш. 

Водночас Ілля Сигачов заявив, що подаватиме ще одну етицію - але вже на сайті президента. Також у ній буде йтися і про будинок на вулиці Поштовій 7, де громада вулиці бажає бачити «Музей вулиці Поштової».

- Хочу заявити, що цей будинок є символом добросусідських відносин української та єврейської громади, а також розвінчує радянсько-російській наратив про те, що уряд Деректорії УНР та українці на початку ХХ століття мали антисемітські погляди.

Тим самим рішенням, ці 5 персон (депутат, ред) відверто стали на сторону майбутніх інвесторів, про яких вони весь час торочили, адже думка громади міста їх не цікавить. Тим самим рішенням, ці персони продемонстрували, що їм байдуже на роботу волонтерів під час війни, а також на подальшу долю ветеранів та їх сімей, - написав він. 

Читайте також