Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

"Обожнював свою службу": Героя з Рівненщини Романа Чумака посмертно нагородили орденом "За мужність"

Головного сержанта однієї з військових частин Нацгвардії України Романа Чумака посмертно відзначили орденом "За мужність" III ступеня.

Роман до війни майже десять років служив в органах внутрішніх справ на Рівненщині на посаді оперуповноваженого.

Як повідомляють у пресслужбі Нацгвардії, чоловік уже мав досвід участі в бойових діях. 

У 2015 році Роман був учасником АТО й служив у місті Волноваха. Він розумів, що таке війна і коли почався масштабний напад окупантів Роман знову встав на захист рідної землі. 

"З перших днів повномасштабної війни чоловік добровільно пішов у військкомат. Тоді я підтримала його, хоча дуже хвилювалася. Чоловіку дуже подобалась служба в Національній гвардії України, – розповідає дружина військового Оксана, – Роман обожнював свою службу, був життєрадісною людиною, чудовим сім’янином, мав багато друзів. Він любив добре товариство, гарно співав, дуже захоплювався риболовлею, словом, надзвичайно любив життя. Був добрим товаришем, готовим прийти на допомогу, щирим серцем і душею".

Командир стрілецької роти, старший лейтенант Олег, розповів, що гвардієць був дуже відповідальним і зразково виконував службово-бойові завдання.

"З Романом ми знайомі ще з того часу, коли він став на посаду оперуповноваженого. Він не просто любив свою службу, а жив нею. Мобілізований був солдатом на посаді головного сержанта – командира 1-го відділення стрілецького взводу. З перших днів війни ми служили пліч-о-пліч. Дуже прикро, що війна забирає найкращих. Ми ніколи не забудемо й не пробачимо. Кожен окупант буде покараний, а пам’ять про героїв житиме вічно", – пригадує командир військовослужбовця.

Роман загинув 14 березня 2022 року внаслідок ракетного удару по будівлі телевежі в селі Антопіль.

Читати також